Zamknij
REKLAMA

Przekaż 1 procent. Pomóżmy w rehabilitacji Agatki!

09:28, 25.02.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Agatka urodziła się zdrowym, ślicznym dzieckiem z czupryną włosków na głowie. Przez tydzień była karmiona piersią, a później… wszystko wywróciło się do góry nogami.

Siódmego dnia życia wieczorem dziewczynka zwymiotowała, wygięła się i cały czas miała otwarte oczy. Przyjechała karetka, zabrano ją, robiono badania i nikt nie wiedział, co nagle z tak zdrowym i silnym dzieckiem jest nie tak. Mimo wykonanych trzykrotnie punkcji nie udało się pobrać płynu mózgowo rdzeniowego. Dopiero na drugi dzień rano badanie tomografem wykazało, że w całej główce jest krew. Agatka została przetransportowana do szpitala wyspecjalizowanego w takich przypadkach. Tam specjaliści zaczęli ją ratować.

Diagnoza: pęknięty naczyniak wzgórza. Założono jej drenaż do główki i przez trzy miesiące krew spływała z główki. Jakie szkody poczyniła przez ten czas, nietrudno się domyślić. Nasze maleństwo przez trzy miesiące, nie jadło, było karmione sondą. Nie była na rękach u rodziców, ponieważ nie można było jej ruszać. Wycierpiała się strasznie, do drenażu wchodziły bakterie. W skutek wylewu Agatka ma wodogłowie nabyte i ma założona zastawkę do głowy.

Dzisiaj Agatka nadal ma czarną czuprynkę i śliczny uśmiech - to się nie zmieniło. Niestety w skutek wylewu jeszcze nie chodzi. Ćwiczymy ją intensywnie i tylko dzięki tej rehabilitacji Agatka usiadła w wieku 4 lat. Dzisiaj raczkuje. Niestety nie mówi, dużo rozumie. Rehabilitacja przynosi niesamowite rezultaty. Agatka potrafi samodzielnie zjeść kanapkę, napić się z kubeczka ze słomką. Wciąż ma epilepsje, ale znaleźliśmy neurologów, którzy prowadzą jej leczenie w tym kierunku bardzo skutecznie. Ataki są opanowane i widzimy dzięki temu postępy w działaniach naszej córci.

Rehabilitantem numer jeden w życiu Agatki jest jej starszy brat Kubuś, ale bardzo potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja. Chcielibyśmy aby Agatka uczestniczyła w turnusach rehabilitacyjnych. Staramy się bardzo aby zdobyć pieniążki na tą specjalistyczną rehabilitację. W przypadku Agatki wskazane jest, aby uczestniczyła w pięciu turnusach w roku. Koszt jednego turnusu to ok. 5900 zł.

Prosimy Państwa o pomoc w zbiórce pieniążków na turnusy rehabilitacyjne. Marzeniem naszym jest aby Agatka chodziła. Ma ogromne szanse, ale tylko dzięki intensywnym ćwiczenia. Córcia uwielbia ćwiczyć, bardzo dużo sama pracuje. To co osiągnęliśmy dzisiaj to sukces wielu lat intensywnej rehabilitacji. Mamy nadzieję że znajdą się ludzie o dobrym sercu, którym los Agatki nie jest obojętny.

Będziemy Państwu wdzięczni za każdy dar serca.

Rodzice

Możesz pomóc Agatce w walce o samodzielność przekazując dowolną wpłatę na konto FUNDACJA DZIECIOM "Zdążyć z Pomocą", nr konta 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytuł: 4517 KOC AGATA darowizna na leczenie i rehabilitację.

Na rzecz Agatki można również przekazać 1% podatku z własnego PIT: numer KRS - 0000037904, cel szczegółowy: 4517 Koc Agata, należy zaznaczyć pole "Wyrażam zgodę".

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%