Zamknij
REKLAMA

WCO - innowacyjny ośrodek leczenia raka w Polsce

16:45, 26.03.2021 | fp
Skomentuj fot. WCO
REKLAMA

Wielkopolskie Centrum Onkologii zaprasza na konferencję w formule online pt. "Wielkopolskie Centrum Onkologii - innowacyjny ośrodek leczenia raka w Polsce. Drugi CyberKnife w Poznaniu".

Wielkopolskie Centrum Onkologii od początku swojej działalności dąży do poprawy dostępności do nowoczesnych metod radioterapii dla Pacjentów. Konferencja jest organizowana w związku z zakupem już drugiego CyberKnife, noża cybernetycznego, służącego do leczenia najtrudniejszych przypadków nowotworów. Nowoczesny akcelerator do radioterapii został zakupiony ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

- Działania na rzecz poprawy efektywności i jakości leczenia pacjentów onkologicznych są priorytetem Wielkopolskiego Centrum Onkologii - podkreśla prof. Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

- Wszelkie działania dotyczące podnoszenia jakości i komfortu leczenia w Poznaniu mają na celu rozwój ośrodka w oparciu o innowacyjny sprzęt i wykwalifikowaną kadrę medyczną. W medycynie XXI wieku nastąpił gwałtowny skok technologiczny. Cieszę się, że tak nowoczesne narzędzia terapeutyczne, jak Cyberknife, mamy już w Poznaniu, cieszę się, że nasz samorząd ma swój udział w niekonwencjonalnym leczeniu onkologicznych pacjentów, w zapewnianiu im coraz skuteczniejszych metod leczenia - mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

WCO należy do grupy trzech ośrodków onkologicznych o największym w Polsce potencjale kadrowym, naukowym i liczby leczonych chorych z udziałem radioterapii. Spotkanie online będzie poświęcone innowacyjnemu leczeniu nowotworów przy zastosowaniu zrobotyzowanego akceleratora CyberKnife, urządzenia dedykowanego napromienianiu trudno dostępnych nowotworów. Urządzenie jest niezwykle precyzyjne, pozwala tym samym chronić tkanki zdrowe u chorego. Spotkanie ma charakter informacyjno-edukacyjny, dlatego też do grona uczestników zaproszeni zostali eksperci z różnych dziedzin leczenia onkologicznego, w tym torakochirurgii i urologii. Przedstawione będą zastosowania Cyberknife w leczeniu raka płuca, prostaty i nowotworów ośrodkowego układu nerwowego.

Konferencja online odbędzie się 30 marca (wtorek) w godzinach 11:00-13.00.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%