Zamknij
REKLAMA

Dyrektor Szafrański: Szpital w Pile cały czas ratuje zdrowie i życie pacjentów!

21:02, 26.03.2021 | na podst. Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Dzisiaj padło ostre dementi dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile do wypowiedzi prezydenta Piły Piotra Głowskiego na temat funkcjonowania szpitala w Pile.

- Zapewniam, że wszystkim mieszkańcom jest i będzie udzielana pomoc w zakresie ratowania zdrowia i życia. Naszym szpitalem nie rządzi chaos, tylko określona metodologia postępowania przy wzroście zachorowań na Covid-19. Wypowiedzi prezydenta są nieodpowiedzialne i obrażają cały personel szpitala, który ciężko pracuje - mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Takie nieodpowiedzialne wypowiedzi mogą wśród mieszkańców wywoływać niepokój, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do histerii. Skutki takiego nieodpowiedzialnego formułowania politycznych, a nie merytorycznych opinii mogą okazać się fatalne dla dużej części społeczeństwa.

Dyrektorowi Szafrańskiemu wtóruje dr Łukasz Łuczewski, dyrektor do spraw lecznictwa w szpitalu, który zapewnia, że dyrekcja i personel robią wszystko, żeby pacjenci czuli się bezpiecznie, a mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy, na pewno taką pomoc otrzymają.

- Co do słów włodarza Piły, że szpital nie zapewnia mieszkańcom Piły, powiatu i regionu zabezpieczenia medycznego, jest to nieprawda. To zabezpieczenie jest w pełni. Czynione jest to wielkim wysiłkiem organizacyjnym całego zespołu i takie słowa są krzywdzące dla całego szpitala. Ja się na to nie zgadzam, bowiem wszyscy pracowaliśmy ciężko, żeby to zabezpieczenie było - wyjaśnia dr Łuczewski.

Natychmiastowa reakcja dyrekcji szpitala związana jest z wypowiedziami prezydenta Piły Piotra Głowskiego, który w czwartek na konferencji prasowej komentował decyzję wojewody wielkopolskiego dotyczącą zwiększenia w pilskim szpitalu łóżek dla pacjentów z Covid-19 do 174 oraz 10 z respiratorem. Piotr Głowski straszył mieszkańców, że w tej sytuacji mogą nie otrzymać pomocy w nagłych przypadkach i że szpitalem "rządzi chaos".

Dyrektor Wojciech Szafrański zdementował nieprawdziwe - jego zdaniem - informacje, które są rozpowszechniane przez włodarza miasta, i przedstawił faktyczną sytuację panującą obecnie w pilskim szpitalu.

- Wypowiedzi włodarza miasta Piotra Głowskiego i pani poseł Platformy Obywatelskiej, dotyczące oceny sytuacji w szpitalu, są dla mnie nie do przyjęcia, powiedziałbym że są nawet skandaliczne, wytwarzają przede wszystkim niepewność i złą atmosferę wokół szpitala. Są pozbawione logiki i merytorycznego wsparcia, a dyskusja na poziomie takim, że nie rządzi tu nikt, jest nie do przyjęcia. Mówienie, że tu rządzi chaos, wywołuje tylko niepotrzebne poczucie dyskomfortu i spadek poczucia bezpieczeństwa naszych pacjentów. Zapytam: to może wójt Piły tu będzie rządził? -  spytał z oburzeniem Wojciech Szafrański.

Dyrektor zapewnił, że dyrekcja i cały personel zrobili wszystko, aby przeorganizować szpital dla zwiększonej liczby pacjentów z Covid-19, a jednocześnie wszystkim innym pacjentom zapewnić niezbędną pomoc i leczenie.

- Pracując z panem dyrektorem Łuczewskim w ostatnim czasie przez 24 godziny na dobę staramy się tak przeorganizować szpital, aby powstały poddziały covidowe i zarazem aby na oddziałach na bieżąco można było wykonywać wszystkie operacje. Robimy absolutnie wszystko, aby pacjent, który przychodzi do tego szpitala czuł się bezpieczny.

Wojciech Szafrański zapewnił, że wykonywane są procedury kardiologiczne, neurologiczne, chirurgiczne, przyjmowani są pacjenci z zawałami, udarami, również z wypadków komunikacyjnych i we wszystkich innych przypadkach, w których potrzebne jest pacjentowi udzielenie pomocy lekarskiej, także dzieciom. Czynna jest też porodówka, prowadzone są nawet porody rodzinne.   

- Przygotowaliśmy nasz szpital na ten trudny okres możliwie jak najlepiej. Nie ma takiej sytuacji, że gdyby pacjent trafił do szpitala i potrzebował nagłej hospitalizacji czy operacji, takiej pomocy nie otrzyma.

Dyrektor przyznaje, że nikt z pilskiego ratusza nie kontaktował się z nim w sprawie funkcjonowania szpitala, tym bardziej nie pytał, czy potrzebna jest jakakolwiek pomoc.

- W tej trudnej sytuacji oczekiwałbym raczej pomocy ze strony włodarzy miasta, niż takiego podejścia, że tutaj jest tylko źle. Tymczasem takiej pomocy nie ma, a padają tylko głosy, że jest źle, cokolwiek byśmy dobrego nie zrobili. To bardzo krzywdzące zwłaszcza dla pracowników szpitala - konkluduje Wojciech Szafrański.

Dyrektor pilskiej lecznicy nie kryje również oburzenia, że szpital wykorzystywany jest do gry politycznej przez władze ratusza i przyznaje, że jak dotąd w długiej karierze zawodowej, jeszcze się z czymś takim nie spotkał.

- Nie jestem politykiem, nie zajmuję się polityką, od wielu miesięcy zajmuję się funkcjonowaniem szpitala, starając się przeprowadzić go przez trudny etap, związany z reformowaniem placówki. Funkcjonowałem w wielu konfiguracjach politycznych, ale takie sytuacje się nie zdarzały. Najwyżej dzwoniono i pytano: czego potrzebujecie? My tu rozwiązujemy poważne problemy medyczne, nie jesteśmy od tego, żeby prowadzić jakiś dyskurs polityczny, który dla mnie jest nie do przyjęcia i niespotykany - dodaje dyrektor.

Dementuje także tezę, że szpital zarabia na pacjentach z Covid-19 i dzięki temu poprawia swój wynik finansowy.  

- Po pierwsze to decyzja wojewody, nie nasza, po drugie, osoba, która to wygłasza, nie zna sposobu rozliczania pacjentów covidowych. Te procedury nie są tak dobrze rozliczane, jak się komuś wydaje. Zapewniam, że Szpitalowi Specjalistycznemu w Pile bardziej opłaca się normalnie funkcjonować - zapewnia dyrektor Szafrański.

Dr Łukasz Łuczewski, dyrektor do spraw lecznictwa, potwierdza, że dyrekcja i personel robią wszystko, aby zapewnić mieszkańcom Piły i regionu profesjonalną pomoc, i że mieszkańcy oraz pacjenci mogą czuć się bezpieczni.

- Zależy nam, aby ta informacja dotarła do mieszkańców - podsumowuje doktor Łuczewski.

 

(na podst. Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (16)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PrzypPrzyp

4 10

Dyrektor Szafrański ma rację, na dowód tego za chwilę polityczna gazeta usunie ten komentarz, za to że przyznałem panu dyrektorowi rację. 05:14, 27.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

10 3

Dyrektor ma rację ~ szpital raduje zdrowie pacjentów... ale wybranych. Tym samym nie działa tak jak należy. Dyr i Starosta do dymisji. 08:29, 27.03.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

przypprzyp

0 2

no widzisz, leman, i usunięte, jak nie hejtujesz? 09:22, 27.03.2021


Odp do przypOdp do przyp

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PrzypPrzyp

0 0

Nie hejtuję, a jednak usunięte;) 16:20, 27.03.2021


MedykMedyk

8 2

Pan dyrektor jeszcze nie zapłacił medykom pracującym w szpitalu tzw dodatku covidowego. Medycy nie otrzymali dodatku za styczeń i luty, a mamy koniec marca!! 16:52, 27.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PacjentPacjent

5 5

Medykowi to tylko dodatek covidowy interesuje. Człowiek od lat ma nadciśnienie tętnicze, zamiast leczyć się dalej w tym kierunku, to medyk rodzinny test na covid proponuje i na odział zakaźny kieruje, a nogi opuchnięte jak bania to dopiero się zajmie jak po 2 tygodniach kwarantannę przejdzie. Pan Szalbierz dobrze w felietonie pisał. Żeby nas uchronić od jednego, przestaną nas leczyć ze wszystkiego. 18:13, 27.03.2021


VERSOVERSO

3 1

Najlepsze jest to, że można w szpitalu paczkę donieść do chorego na Covid i bez problemu podać mu ją do rak własnych 08:07, 29.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

4 7

Ty Głowski już z nudów chyba robisz te mini rondka na Zielonej Dolinie. To jakieś drogowe absurdy warte programu w TVN Turbo 08:14, 29.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ww

0 1

Porzucek ci zbuduje wielgachne rondo Lecha Wawelskiego im JP2 i z wielkim krzyżem po środku 🤣 15:05, 03.04.2021


rozbawiony kłamstwamrozbawiony kłamstwam

4 0

"Naszym szpitalem nie rządzi chaos" a na zdjęciu za dyrektorem flagi wystawione przez protestujące związki zawodowe bahahaha 11:36, 29.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mimi81Mimi81

6 2

Moja mama trafiła do innego szpitala... Miała problemy kardiologiczna więc powinna trafić na kardiologia do piły. Ale jak stwierdzono- nie można przenieść bo Piła nie przyjmuje bo jest covidowa. Na szczęście jak się ma pieniądze to przenosi się do szpitala prywatnego. Współczuję tym których nie stać na prywatny szpital... Liczy się ile osób umiera na covida. A ile umiera przez covida? Przez nieudolna służbę zdrowia którzy mają miejsca w szpitalu dla covidowcow? Przecież cały czas ludzie chorują na inne choroby również 15:59, 29.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PrawdaPrawda

0 3

Pandemia pandemią, wszystko jest napędzane sztucznie, bo liczy się dodatek covidowy. Lekarze na kasę chorych nie przyjmują, bo pandemia, ale prywatnie już tak. 18:33, 29.03.2021


??

3 0

Takiego b u r d e l u jeszcze w tym szpitalu nie było. Ale może o to właśnie chodzi? 07:52, 31.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

buhahahabuhahaha

2 0

A który do dr Czopek?🤣🤣🤣 07:53, 31.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%