Zamknij
REKLAMA

Ta terapia to ostania deska ratunku dla Michała. Pomóżmy!

08:40, 01.08.2022 | fp
Skomentuj
REKLAMA

18-letni Michał Nowak z Wysokiej, u którego wykryto guz lewego płata ciemieniowego, pilnie potrzebuje pomocy!

- Jeszcze chwilę temu byliśmy rodziną, jakich wiele. Mieliśmy plany, marzenia i wszystko, by je osiągnąć. Teraz to wszystko stało się tylko wspomnieniem, a my szukamy wyjścia z tej onkologicznej pułapki - wspomina Iwona, mama Michała.

W styczniu 2021 roku Michał zaczął skarżyć się na ból głowy, którego nie potrafiły uśmierzyć leki. Pojechaliśmy do szpitala i to, co tam usłyszeliśmy, ścięło nas z nóg. W głowie mojego syna wykryto guza mózgu!

Michał niemal natychmiast przeszedł operację wycięcia 6-centymetrowego przeciwnika. Po operacji wystąpiły zaburzenia prawej strony ciała, problemy z poruszaniem się. Michał przyjmuje bardzo silną chemioterapię, która wyniszcza jego organizm, ale guz zdaje się być na nią niewzruszony. Do tego silna i wykańczająca radioterapia.

Niestety po 4 cyklach chemioterapii okazało się, że ta jest nieskuteczna i należało zmienić ją na nową - podtrzymującą. W międzyczasie okropne bóle głowy nie mijały, a osłabienie, zmęczenie, nudności i brak apetytu niszczyły codzienność. Pojawiły się problemy emocjonalne i załamanie… Patrzyłam na niego i nie wiedziałam, co robić!

U Michała pojawiła się wznowa. Cotygodniowe pobieranie krwi, ogromne problemy kończące się na OIOMie, osłabienie wzroku, niezbędne już okulary, wybroczyny podskórne z siniakami, bóle głowy.

Dziś syn jest na skraju wyczerpania. Ciężko zebrać w słowa to, co czuje matką patrząca na konające dziecko... Michał zmaga się z okropnymi bólami głowy, osłabieniem, zmęczeniem, nudnościami, brakiem apetytu. Do tego dolegliwości emocjonalne oraz małopłytkowość. Biopsja szpiku wykazała jego uszkodzenie.

Opcji leczenia już niewiele pozostało, zbieramy środki na lek niedostępny w Polsce, którego miesięczna terapia to koszt 40 tysięcy złotych, a potrzebne będzie na co najmniej 6 podań. To ostatnia deska ratunku!

Błagam o ratunek... Michał musi żyć! - apeluje pani Iwona.

Na portalu Siepomaga.pl do 6 października 2022 roku prowadzona będzie zbiórka na nierefundowane leczenie Michała Nowaka. Jej organizatorem jest Fundacja Kawałek Nieba.

Pomóżmy!

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SS

0 2

Wszyscy pomagamy jak możemy. Trzymaj się Michał👍 jesteśmy z tobą. 11:32, 01.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZZ

2 1

Jaki ty jesteś żałosny. 14:53, 01.08.2022


REKLAMA
0%