Zamknij
REKLAMA

Nie żyje Tadeusz-Wyrwa Krzyżański

19:29, 24.05.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj wieczorem w wieku niespełna 72 lat zmarł Tadeusz Wyrwa-Krzyżański - poeta, pisarz, krytyk literacki, grafik.

"Odchodzę, a jednak mi szkoda kilku mężczyzn i paru nie zobaczę już kobiet...". Ze smutkiem informuję, że wczoraj wieczorem zmarł Tadeusz Wyrwa-Krzyżański: poeta, pisarz, grafik, malarz, wydawca, Przyjaciel, Ojciec, Mąż - poinformowała na portalu społecznościowym Joanna Wyrwa-Krzyżańska.

Artysta niedawno obchodził jubileusz 50-lecia pracy twórczej. W październiku zeszłego roku w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Pile odbył się wernisaż retrospektywnej wystawy jego prac pt. "Siwe dziecko”.

Tadeusz Wyrwa-Krzyżański urodził się 21 października 1947 w Kuźnicy Czarnkowskiej. Uhonorowany odznaczeniem "Zasłużony dla kultury polskiej”. Był autorem 4 tomów prozy i 37 tomów poetyckich. Prace plastyczne prezentował w kraju i za granicą na ponad 20 wystawach. Za swoją pracę twórczą otrzymał m.in. nagrodę redakcji tygodnika "Ziemia Nadnotecka", nagrodę Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich im. Wilhelma Macha za najlepszy debiut w prozie, nagrodę im. Stanisława Piętaka, Medal Nowej Sztuki, nagrodę "Czerwonej Róży" - Pierścień, Nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Sztuki (wspólnie m.in. z Hanną Krall i Piotrem Kuncewiczem), nagrodę UNESCO - Światowego Dnia Poezji.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 27 maja o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Antoniego z Padwy, a uroczystość pogrzebowa o godzinie 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Pile.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Ania22Ania22

0 1

Poszukuje faceta na tajemne wizyty. Liczę 22 lat, zdjęcia i kontakt na fotce: www.czaterka . pl i szukaj mnie po niku: ania69 15:01, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone