10 listopada już od samego rana było gwarno przy wiejskiej świetlicy. Trwały przygotowania do przywitania zaproszonych gości, uczestników Rajdu Rowerowego "Przystanek Jeziorki" oraz mieszkańców wsi. Wszyscy oczekiwali na wspólne obchody Narodowego Święta Niepodległości.
W tym samym czasie z Równopola, Morzewa, Kaczor, Śmiłowa, Piły i Skórki na trasy rajdu z "przystankiem" w Jeziorkach, ruszyli rowerzyści. Punktualnie o godzinie 12:00 zebrani mieszkańcy, uczestnicy rajdu oraz zaproszeni goście, po odśpiewaniu hymnu państwowego, stali się świadkami uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej uczestnikom walk o Polskę niepodległą. Uroczystości towarzyszyły również dźwięki "Roty" i innych patriotycznych utworów, odegranych przez orkiestrę dętą, działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach.
Po głównych uroczystościach wszystkich uczestników zaproszono na wspólny poczęstunek. Był tradycyjny, staropolski żur ugotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jeziorkach, ciasta domowego wypieku przygotowane przez panie z Piły i Kaczor, no i obowiązkowe rogale marcińskie! Wśród uczestników Rajdu Rowerowego rozlosowane zostały upominki, które ufundował m.in. salon rowerowy "Rowerowy Raj i nie tylko" z Piły.
A jak do tego wydarzenia doszło? Mieszkaniec Jeziorek Marek Kąckowski wiosną tego roku przedstawił sołtysowi Januszowi Michaelisowi pomysł ustawienia tablicy pamiątkowej na 100-lecie niepodległości Polski, ten skonsultował pomysł z wójtem gminy Kaczory Brunonem Wolskim, następnie odbyły się konsultacje historyczne z nieodzownym sympatykiem wsi Jeziorki panem Romanem Chwaliszewskim. A później już poszło! Kamień sprowadzony został z Krzewiny i stanął w centrum Jeziorek, w miejscu specjalnie wcześniej do tego przygotowanym. I taka to była jego historia...
Wszystkim współorganizatorom sobotnich uroczystości należą się ogromne podziękowania! W szczególności Gminie Kaczory, Radzie Sołeckiej wsi Jeziorki, Stowarzyszeniu "Jeziorki Aktywna Wieś", Kołu Gospodyń Wiejskich w Jeziorkach i mnóstwu innych, pozytywnych ludzi, którzy bezinteresownie zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Skazany Janusz L.
W roku 2012 Mariusz Szalbierz wystąpił do sądu rejonowego w Pile z oskarżeniem prywatnym. Uskarżał się, że Janusz Lemanowicz posługując się treścią komunikatu Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego przypomniał ludności o wypiciu przez redaktora naczelnego podczas obrad półtora flaszki, co spowodowało utratę łączności z otoczeniem. W dodatku wystąpiła konieczność aplikowania soku grapefruitowego dla przywrócenia jasności umysłu. Dodać należy, że z powodu absencji triumfatora Mariusz Szalbierz ucieszył się z możliwości skonsumowania koniaku nabytego przez redakcję na fetę wręczenia nagrody. Poza głównym wątkiem sprowokowanym wpisem powyżej należy podkreślić, że gremium redakcji Tygodnika Nowego było gotowe do zbiorowego gwałtu w celu pobrania gamety od zaproszonego w trybie wezwania, gościa
takie tango
20:43, 2025-05-23
Skazany Janusz L.
O co się rozchodziło w sprawie, którą Szalbierz ubogacił swoją łzą urażonej cnoty? Czy miał cnotę w łokcie, czy gdzie indziej, kto wie?
kto wie
19:43, 2025-05-23
Upamiętnią twórczość Zbigniewa Noski
Światowy Dzień Książki nie popisał się, że Pilanka, autorka książek o polsko - ukraińskiej rzeczywistości wojennej, w tym podstawowego dzieła "Osaczenie. Polski Wołyń w ogniu nienawiści", nie została zaproszona.
uwaga
13:38, 2025-05-23
Sondaż na zlecenie Onetu: przepływ wyborców Mentzena i
Mam rente na łeb. Nie podsxywaj sie nie kocham ciebie.
Super
12:16, 2025-05-23
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz