Zamknij
REKLAMA

Onuce Putina i ratlerki Sholza

11.34, 14.11.2022 Marta Kubiak, poseł na Sejm RP Aktualizacja: 07.28, 15.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

KPO - czyli Krajowy Plan Odbudowy - miał pomóc Polsce przeciwdziałać skutkom pandemii COVID 19. Miało to być wsparcie dla mieszkańców przez zwiększenie konkurencyjności naszej gospodarki, usprawnienie systemu ochrony zdrowia i inwestycje w zieloną energię.

Unia Europejska w postaci kilku komisarzy nie chce tych pieniędzy dać Polsce. Europa boi się silnej Polski, a te środki nasz kraj bardzo by umocniły.

Widzę tu pewną analogię do tego, co było w XVII wieku podczas 1 rozbioru Polski. Silna Rzeczpospolita oznacza osłabienie wpływów Niemiec i Francji na nasz kontynent, a do tego aktualni hegemoni nie mogą dopuścić. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że Komisja Europejska ma zastrzeżenia do naszego sądownictwa, mówiąc prostym językiem: im się nie podoba Polski system powoływania sędziów mimo to, że jest taki sam jak w Hiszpanii. Wymyślają kolejne kamienie milowe, które z założenia nie mają zostać wykonane, wśród zarzutów kierowanych w naszą stronę wyróżnia się jeden.

Zastanówmy się jak można podważyć coś, co już w Unii Europejskiej funkcjonuje? Na jaki genialny pomysł mogli wpaść przeciwnicy silnej Polski? W tej sytuacji musieli wziąć pod uwagę pewne wypadkowe. Trzeba tak dobrać argumenty, by czasem nie ucierpiała Hiszpania i przypadkiem nie połączyła sił z naszym krajem w walce z bezsensownością komisarzy europejskich.  

Wymyślono więc argument, który mówi, że polska kultura jest gorsza od kultury europejskiej. Nasza kultura, co można rozumieć, że demokracja również, stoi na niższym poziomie, niż innych państw europejskich. Tylko dlatego, że rządzi Zjednoczona Prawica, a nie onuce Putina i ratlerki Olafa Sholza.

Pragnę zatem przypomnieć trochę spraw dotyczących kultury, demokracji i obyczajów tychże "lepszych" europejskich państw. Zacznę jednak od swojego podwórka. Polska uchwaliła 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawę regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów; była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna konstytucja. XVIII wiek to również czas rozbiorów Polski, które dokonały te "lepsze" kulturowo europejskie kraje i Rosja.

Polska w porównaniu do wielu innych miejsc w Europie była krajem tolerancyjnym religijnie. 1 lipca 1569 roku na mocy umowy międzynarodowej Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Litewskim zawartej na sejmie w Lublinie powstało państwo, nazwane później przez historyków Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Kraj ten zamieszkiwało wiele różnych narodowości. Obok najliczniejszych Polaków i Litwinów, swoje miejsce w społeczeństwie znaleźli też Rusini, Ormianie, Żydzi, Niemcy, Tatarzy, a także ludność napływowa: Szkoci, Włosi, Holendrzy i Francuzi.

Tak ogromna liczba mniejszości narodowych stała się przyczyną zróżnicowania wyznawanej religii na terenie Rzeczypospolitej. W jej granicach, jeszcze przed unią lubelską, obok katolików mieszkali luteranie, kalwini, prawosławni, muzułmanie i Żydzi, w niewielkiej ilości również anabaptyści i menonici, a w późniejszym okresie także arianie.

Przypomnijmy, dlaczego tak wielu Żydów trafiło do Polski? Ponieważ wcześniej zostali wypędzeni z Francji (1182 r.), Anglii (1290 r.), Hiszpanii (1492 r.). To tylko dwa przykłady zestawiające ze sobą polską i europejską kulturę.

Jako ostatni przykład przywołamy rok 1939, w którym to Niemcy na czele z Adolfem Hitlerem postanowiły nauczyć Polskę i cały świat tej właściwiej niemieckiej kultury i demokracji, właściwych obyczajów, biorąc do współpracy stalinowską Rosję.  

Dziś m.in. Niemcy i Francja, którym wtórują inne europejskie kraje twierdzą, że nasza kultura jest gorsza. Jak wskazuje powyższy tekst, ta jest gorsza, dlatego, że Polska była zawsze domem dla wielu narodowości, które potrafiły żyć obok siebie w zgodzie i braterstwie. Jest gorsza, bo jak nigdzie indziej na świecie, panowała tu swoboda religijna, a dom znajdowali tu ci, którzy byli pokrzywdzeni przez systemy wartości innych państw. Jest gorsza, bo w końcu Polacy nie zgodzili się w 1939 roku na lekcję kultury od niemieckich i rosyjskich sąsiadów, czego ceną była okupacja niemiecka a później rosyjska. Ceną jaką zapłaciliśmy za nasz brak zachodniej kultury były rozbiory, krew, cierpienie i łzy tysięcy Polaków oraz ludzi, którzy Polskę nazywali swoim domem.

To dzisiaj głos naszych dziadków i pradziadków woła przez pryzmat historii, by nie pozwolić na zabranie sobie naszej polskości. Ten głos w przeddzień 11 listopada, dnia odzyskania przez nasz kraj niepodległości, woła do nas byśmy wybierali to, co słuszne, nawet jeśli reszta Europy uzna to za gorsze. My nigdy nie błagaliśmy o wolność, my zawsze o nią walczyliśmy. Jednak jeszcze jest czas, by zapobiec walce o wolność, którą będą musiały stoczyć nasze dzieci, jeśli dziś wybierzemy źle.

Dziś dobitnie widzę jeszcze jedną alegorię do czasów, które już z historii znamy doskonale. W XVIII byli już tacy, którzy donosili na nasz kraj, błagając Niemcy i Rosję o interwencję w Polsce dla zachowania praworządności. Takich ludzi mamy dzisiaj i myślę, że warto zacytować niektórych z nich.

"Ani jedno euro, ani jedno euro nie może trafić w ręce Kaczyńskiego, Orbana na wzmacnianie ich antydemokratycznego systemu, bo to tak jakby dawać zapałki dzieciom te pieniądze muszą za to trafić i musi to wybrzmieć bardzo mocno i wyraźnie w ręce organizacji pozarządowych, wolnych mediów, obywateli i obywatelek tych krajów, które tak dzielnie walczą dzisiaj o demokracje i ten sygnał musimy dzisiaj mocno i wyraźnie wysłać do Polski, Węgier i wszystkich innych (...)" - Robert Biedroń, Lewica.

"Pani Przewodnicząca, serdecznie Pani dziękuję za klarowne sformułowanie przestrogi dla rządu Premiera Morawieckiego, mam nadzieję, że usłuchają" - Radosław Sikorski, PO.

"Polska demokracja wciąż jest w trakcie rozległego zawału. Wiemy co i jak należy zrobić i to zrobimy" - Radosław Sikorski.

"Czekamy na taką aktywność Komisji Europejskiej jaką widzieliśmy przy ratowaniu Białowieży, bo nadal jesteśmy świadkami zniszczeń takich jak Przekop Mierzei Wiślanej, przedłużenie Komisji Turowa (...)" - Róża Thun, Polska 2050 (przedtem  w PO)

Powyższe cytaty przywołują na myśl wspomnienia dawnej Targowicy, to m.in. ci ludzie nawołują do nakładania na Polskę sankcji. Oni też znają te prawdziwe kamienie milowe, jakie Polska musi spełnić by otrzymać środki z KPO.

Prawdziwe kamienie milowe to zgoda na państwo federalne, rezygnacja z polskich ambicji, zgoda na proniemieckiego premiera, najlepiej zamienienie kościołów na hipermarkety, na koniec odpuszczenie Ukrainy i zgoda na oddanie część jej terytorium Putinowi. Czyli dokładnie to, czego chce Macron - i nie tylko on.

(Marta Kubiak, poseł na Sejm RP)

Pilanka od urodzenia. Polityk, politolog i działaczka samorządowa. Poseł na Sejm VIII i IX kadencji.

Marta Kubiak

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (32)

SuperSuper

8 19

❤️ Wszyscy panią oglądamy w programie minęła 8 i minęła 20.👍 Dobrze pani powiedziała peowcom, u nich nigdy pieniędzy nie ma i nie będzie - to jest ich hasło. 13:01, 14.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JacekJacek

6 18

Bdb.Pani Marto nie oddajmy Polski brukselskim sprzedawczykom i potomkom malarza,tylko Polska i dziekuje Pani za te slowa. 13:16, 14.11.2022


16 z 23 posałanek16 z 23 posałanek

13 3

PiSu w tym Kubiak jest bezdzietnych.Wiecie dlaczego.🤣 15:18, 14.11.2022


,,głembokie,,!,,głembokie,,!

20 5

Nic prostszego pani Kubiak,przywróćcie praworządność bo przecież tylko złodzieje i bandyci boją się praworządności. 13:19, 14.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tego właśnie chcemy!tego właśnie chcemy!

14 7

ściślejszej integracj z Unią,wejścia do strefy euro,zmiany kościołów na skate parki i supermarkety,przywrócenia praw kobiet,niezależności sądów i prokuratury i ani z 1 € z KPO w lepkie PiSiorskie łapy dopóki rządzicie !A te swoje kocopoły to opowiadaj Kubiak zawartości autobusu jaki wozicie za Kaczyńskim,dzisiaj Jarosławem,do 17/30 1989 Balbiną 🙂 13:33, 14.11.2022

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

XX

1 11

Trzeba wymienić ten tchórzliwy pisowski rząd, bo tylko gadać potrafią, a nic z tym nie robią. Pani Marto, słowami ma Pani rację, ale czynami co zrobiliście żeby takich jak ten tego właśnie chcemy czyli folksdojczów się pozbyć raz na zawsze? To przez nich Polska jest w ruinie, a Wy z folksdojczami nie walczycie, to w takim razie im pozwalacie niszczyć nasz kraj. 17:13, 14.11.2022


XX

0 13

Prawo powinno zezwalać na odstrzelanie tak właśnie jak ty, niestety pisowski rząd chroni zdrajców. 17:30, 14.11.2022


czyli pierwszy pod czyli pierwszy pod

12 3

ścianę powinien iść Kaczyński i Ziobro,bo pierwszy nie umie wywalić Ziobry przez którego już bezpowrotnie straciliśmy 1miliard 700 milionów złotych,a za każdy dzień zwłoki tracimy kolejny 1000 000€ 19:39, 14.11.2022


XX

2 12

Kaczyński dobrze gada, ale mało robi. Ziobro coś tam próbuje zrobić, ale też na gadaniu się kończy. Szkoda że Polska nie jest w takim samym stanie wojny co Ukraina, wtedy za strzelanie w łeb takich jak ty zdrajco oficjalnie człowiek byłby bohaterem, ale w tej chwili to za zabicie folksdojcza można iść siedzieć. 20:40, 14.11.2022


KaczyńskiKaczyński

12 1

,,dobrze gada"🤣krypto gej w depresji,ostatnio ześlinił się na widok 2 domniemanych 12 letnich lesbijek🤣 22:42, 14.11.2022


żenadażenada

14 7

dziewczynko, PiSowcom możesz wkładać te głodne kawałki, tylko im 15:24, 14.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ukrainę to sobie PiSUkrainę to sobie PiS

12 7

Do wybuchu wojny ani Morawiecki ani Duda nie mieli czasu na spotkanie z Zełenskim no bo co tam jakiś kabareciarz.Jeszcze kilka dni przed wybuchem wojny Morawiecki w wielką estymą podejmował putinowskie onuce Salviniego,Orbana i Le Pen.Gdy Ukraińcy w imię wolności integracji z UE oddają życie w,,marszu niepodległości"weszpolaczki z flagi UE robią sobie wycieraczkę,raźno z nimi maszeruje sobie pan Ziobro.Wcześniej Morawiecki preoruje o,,europejskiej bestii".Polskość wg PiS powinna definiować się przeciwko demokratycznej Europie zamiast się w niej zadomowić i jeszcze nazywają to patriotyzmem.Puknij się w czółko Kubiak zanim coś napiszesz albo dokładnie sprawdź co też napisał ci twój asystent.😠 17:09, 14.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

XX

5 11

Sam się puknij w czoło. Jedynie czego można żałować, to za miękki rząd i prezydenta, że nie kopnęli tej twojej niemieckiej unii w dupe, która nie chce Polski jako partnera, tylko chce okupacji. 20:44, 14.11.2022


jak ci UEjak ci UE

3 1

wstrętna to u Putina twe miejsce,ewentualnie Korea Płn albo Arabia Saudyjska 11:14, 15.11.2022


od polityków PiS od polityków PiS

13 8

gorsi są tylko ich wyborcy,bo jak można na poważnie brać dyrdymały głoszone przez Kaczyńskiego czy tą Kubiak,które nie mieszczą się nawet w kategori:,,pie..li jak potłuczony,,😠 18:00, 14.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pp

4 1

jestem wyborcą PIS chcę"równorzędnej integracji z Unią(jak już w tym g... e siedzimy) państwo nie utrzymuje kościoła, koszta z tym związane powinni ponosić katolicy, kobieta decyduje o sobie sama,sądy i prokuratury do wymiany i ani jedno euro z KPO w lepkie łapy polityków tych czy tamtych 20:46, 14.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

głosowałeś na  nich głosowałeś na nich

10 2

głosuj dalej a w pełni zasługujesz na to co ciebie i twoją kobietę jeszcze od nich spotka 22:38, 14.11.2022


******

0 0

W takim razie nie wiem, co Panią skłania do głosowania na PIS. 09:26, 15.11.2022


Hej lewaki Hej lewaki

6 14

Czy mordowanie dziecka można nazwać decydowaniem o sobie ? Jesteście za mordowaniem dzieci i nazywacie to decydowaniem o sobie ? Toż to jakiś absurd ! Plujecie na Polskę więc się nie wypowiadajcie o jej sprawach . Przecież Wam na Polsce nie zależy tylko na mamonie z KPO. Powtarzam, bo słabo z rozumem u Was. Zależy Wam na mamonie z Brukseli a nie na Polsce. Jesteście jak stare sprzedajne kur.wy. Wczoraj rządziła Wami Moskwa a dzisiaj chcecie by rządziła Bruksela. I to Wasze hasło, im gorzej tym lepiej. Precz z Polski ! 06:57, 15.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nie nie zależy nie nie zależy

3 3

nam na Polsce kato-PiSdzielskiej,jak taka ma być to niech jej wcale nie będzie ! 😠 10:40, 15.11.2022


******

8 6

No, tym stekiem bzdur przebiła Pani nawet niejakiego Pana Porzucka, który dotąd był mistrzem w pisaniu tego rodzaju idiotyzmów. Wstyd i poruta. 09:22, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pp

7 8

do głosowania na PIS skłania mnie prozaiczny powód ...żyje mi się lepiej 13:00, 15.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

załapał sięzałapał się

5 5

du..k na jakąś próżniaczą fuchę przez znajomego PiSiora to teraz du..ą trzęsie bo trzeba będzie wrócić do zamiatania chodnika 14:37, 15.11.2022


REKLAMA

pp

1 4

nic z tych rzeczy
15:09, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SuperSuper

6 5

Święte słowa pani Marto.👍 Będziemy na panią głosować na prezydenta Piły❤️. Wierzymy, że poradzi sobie pani z onucami Putina i ratlerkami Sholza.🙂 20:51, 16.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Krystyna 20 złKrystyna 20 zł

1 3

Informuję, że mój mąż od kilku godzin jest nieaktywny w hejterstwie, gdyż - przepraszam serdecznie za zwrot - ma normalną s.r.a.c.z.kę💩. Siedzi obe.s.r.any od dołu po szeroki uśmiech🤣. To niby jego normalne otoczenie, ale jednak po wyroku zesrywasię 1-bruzdowo bez panowania nad tym.
PS. Tęsknię za prąciem CiJi. Po mojej pomidorówce miał największy wzwód, jakiego doświadczyłam❤️🔥. No i jestem od paru lat niCiJa 22:33, 16.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KlapKlap

1 2

Informuję, że mój mąż od kilku godzin jest nadaktywny w hejterstwie, gdyż ma jednobruzdową - przepraszam serdecznie za zwrot - s.r.a.c.z.kę💩. Siedzi przy klapwiaturze obe.s.r.any od dołu po szeroką paszczę🤣. To niby jego normalne otoczenie, ale jednak po wyroku zesrywasię bez panowania nad tym. A ja tak tęsknię za prąciem CiJi. Po mojej pomidorówce miał największy wzwód, jakiego doświadczyłam❤️🔥. No i jestem od paru lat niCiJa, bo z hejtera nie mam żadnego pożytku, tylko wstyd na mieście jednym, drugim i trzecim. 21:18, 17.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SuperSuper

2 3

Polecamy do czytania felieton pani Kubiak w miesięczniku👍. Na szczęście nikt nie napisze komentarzy z nienawiścią do PiS i nie będzie Krystyna 20zł, Klap i innych wulgarnych wpisów. 09:32, 18.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

 została została

2 3

wdeptana w ziemię tu,na forum 🙂 10:37, 18.11.2022


To tylko świadczyTo tylko świadczy

2 2

Jak bardzo ma rację i ile jest onuc Putina i ratlerków Sholza w Pile i na tym forum. 11:00, 18.11.2022


przypprzyp

0 3

13.10.2022 r. Janusz Lemanowicz, lat 77, został prawomocnie skazany z art. 212 kk za zniesławienia. 11:44, 18.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

he he hehe he he

1 1

Dolne Wały w kinie Amok prezes mówi - mówcie mi Zosia. 19:15, 20.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%