Zamknij
REKLAMA

Regulacja okien - kiedy ją przeprowadzić?

11.51, 28.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11.53, 28.11.2022

Prawidłowe działanie okien oraz ich właściwości powinny być domeną produktów od chwili montażu poprzez wiele lat codziennego użytkowania. Okna pcv, aluminiowe i drewniane nie będą sprawnie działały bez regularnej dbałości o ich stan techniczny oraz poziom przenikania powietrza przez ramę okienną w miejscu łączenia ze skrzydłem. Jednym z niezbędnych elementów dbałości o zachowanie prawidłowego stanu technicznego okien oraz związaną z nim niezawodność jest regularna regulacja okien. 

Jak wygląda regulacja okien?

Regulacja okien jest czynnością, polegającą na ustawieniu odpowiedniej wysokości skrzydła okiennego na zawiasach. Aby ją wykonać konieczne jest ustawienie okna w pozycji otwartej, a następnie za pomocą klucza imbusowego przekręcenie w prawo lub lewo elementu, wieńczącego zawiasy. Dzięki ustawieniu odpowiedniego położenia skrzydła okiennego można zyskać większą przepuszczalność powietrza, dedykowaną na sezon wiosenno-letni oraz zminimalizować przenikalność w okresie jesienno-zimowym. 

Kiedy należy przeprowadzić regulację okien?

Warszawa leży w strefie klimatu umiarkowanego, cechującego się m. in. występowaniem czterech pór roku. Regulacja okien Warszawa nie musi być wykonywana co trzy miesiące. Wystarczy realizować ją przed latem i zimą. Z dbałością o efektywne ogrzewanie oraz ograniczenie dostarczania do wnętrza pomieszczeń zanieczyszczonego smogiem powietrza konieczna jest regulacja, związana bezpośrednio z silniejszym dociskiem elementów konstrukcyjnych okna. Prawidłowe położenie skrzydła względem ramy oraz płynne otwieranie i zamykanie powodują wyraźne oszczędności w kwocie ogrzewania oraz zwiększają komfort przebywania w pomieszczeniach. Regulacja okien, przeprowadzana na wiosnę ma na celu delikatne rozszczelnienie, umożliwiające poprawę wentylacji w pomieszczeniach na okres najcieplejszych, słonecznych dni. Regulację okien przeprowadza się po ich montażu. Wtedy obowiązkowo należy ustawić położenie skrzydeł, aby mechanizmy działały bez zarzutu, by otwieranie i zamykanie było płynne. 

Regulacja okien Warszawa Ursynów - to zadanie dla profesjonalistów

Regulację okien należy wraz z konserwacją okuć przeprowadzać regularnie, przed nadejściem zimy i lata. Profesjonalny serwis okien Warszawa Ursynów gwarantuje niedrogą usługę, realizowaną terminowo i z dbałością o prawidłowe działanie okien. Regulacja okien na warszawskim Mokotowie stanowi gwarancję efektywnego ogrzewania pomieszczeń zimą bez straty, wynikającej z nieszczelności. Wykwalifikowani, doświadczeni pracownicy przygotowani są zarówno na nieskomplikowaną, szybką regulację jak i konieczność wymiany niektórych elementów okuć, będących w kiepskim stanie technicznym w następstwie użytkowania. Dzięki regularnej dbałości o właściwy poziom położenia skrzydeł okiennych dbasz o długie i niezawodne działanie swoich okien, niezależnie od ich typu oraz materiału wykonania. Nawet duże otwory okienne nie muszą być miejscem utraty ciepłą przy odpowiedniej regulacji i regularnym konserwowaniu. Zaufaj specjalistom. 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%