Zamknij

Kładki pieszo-rowerowe – czym są i gdzie znajdują zastosowanie?

art. sponsorowany + 14:14, 19.12.2024 Aktualizacja: 14:14, 19.12.2024 ok. 2 min. czytania

Modułowe kładki dla rowerów i pieszych to rozwiązanie, które zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w ruchu drogowym, np. w miejscach, gdzie odbywają się remonty.Takie rozwiązanie inżynieryjne ma przede wszystkim zastosowanie w przestrzeni publicznej. Kiedy dokładnie można wykorzystać takie kładki? Dowiedz się więcej!

Nowoczesne konstrukcje stalowe są dobrym rozwiązaniem w miejscach realizowania inwestycji deweloperskich, urbanistycznych i komunikacyjnych. Dodatkowo modułowa kładka pieszo-rowerowa może służyć jako bezpieczny przejazd tuż nad rzeką lub głębokim wykopem. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Zobacz, jak jeszcze da się wykorzystać takie konstrukcje.

Czym właściwie jest kładka modułowa dla pieszych i rowerów?

Kładka pieszo-rowerowa w wersji modułowej to konstrukcja, która tworzy bezpieczne przejście lub przejazd nad przeszkodami i miejscami niebezpiecznymi.Prefabrykowane moduły ułatwiają szybki montaż i dają szerokie możliwości modernizacji.

Ten typ mostów jest wykonywany z elementów stalowych i kompozytowo-polimerowych. Takie połączenie gwarantuje: trwałość, wytrzymałość, lekkość i jednocześnie dużą odporność na korozję.

W praktyce mosty dla pieszych i rowerzystów mogą być rozwiązaniem tymczasowym i stałym – zależnie od miejsca zastosowania. Najpopularniejsze rozwiązania to kładki JPB-P (do ruchu lekkiego i pojazdów specjalistycznych), JTB-P (do ruchu lekkiego) oraz JFB (polimerowe).

Praktyczne zastosowanie kładek pieszo-rowerowych

Jest wiele opcji, aby w praktyce wykorzystać modułowe konstrukcje kładek dla pieszychi rowerów. Popularne rozwiązania są wykonywane ze stali lub z kompozytowych elementów. Innowacyjny most w wersji JFB od Janson Bridging może mieć dowolną szerokość i długość wolnego przęsła nawet do 30 metrów.

Modułowe mosty stalowe i kompozytowe są praktycznym rozwiązaniem w przypadku:

  • tworzenia tymczasowych konstrukcji dla pieszych i rowerów nad rzekami i wykopami;
  • reorganizacji ruchu w pobliżu torowisk i ruchliwych dróg;
  • konieczności przygotowania dodatkowych tras dla kabli i rur.

Ten typ mostów sprawdzi się w miejscach przeprowadzania remontów infrastruktury miejskiej, a także jako bezpieczne przejście nad ruchliwą autostradą. Dodatkowo ułatwiają łączenie atrakcji rekreacyjnych ze ścieżkami rowerowymi, np. na terenie parków miejskich.

Dlaczego warto wykorzystywać modułowe kładki w infrastrukturze miejskieji wiejskiej?

Powodów jest co najmniej kilka. Modułowe mosty tymczasowe są wyjątkowo lekkiei wytrzymałe. To jednak nie wszystko. Kładka dla pieszych i rowerów gwarantuje:

  • stabilne łączenie na zawiasy lub w ramach jednolitego spawania;
  • długość maksymalną nawet do 61 metrów;
  • krótki czas potrzebny do wzniesienia konstrukcji.

Na życzenie tymczasowa kładka pieszo-rowerowa może zostać wyposażona w platformy, schody, oznakowanie i oświetlenie. Wszystko po to, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich osób korzystających z przygotowanego przejścia, np. nad miejscami niebezpiecznymi.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%