Zamknij
REKLAMA

Szybka pożyczka pozabankowa online? Rozważ za i przeciw

14:18, 13.05.2020 | materiały partnera

Pożyczka to szybki sposób na zdobycie potrzebnej potówki. Sięgamy po nią, gdy zaskoczą nas niespodziewane wydatki lub musimy nagle wymienić sprzęt domowego użytku. To prosta metoda na załatanie dziury w budżecie domowym. Należy jednak zadłużać się z rozsądkiem, po przeanalizowaniu własnej sytuacji finansowej.

39% Polaków deklaruje w badaniu CBOS, że ich gospodarstwa domowe posiadają jakieś zadłużenie w postaci pożyczki lub kredytu, dodatkowo 3% ma obecnie problemy ze spłacaniem zadłużenia. Żadnych zobowiązań finansowych nie ma 61% naszych rodaków. Długi w formie pożyczek częściej mają mieszkańcy dużych miast, w wieku od 35 do 54 lat, absolwenci wyższych uczelni, specjaliści z wyższym wykształceniem oraz pracujący na własny rachunek.

Najwięcej zobowiązań finansowych spłacają regularnie osoby, które należą do średnio zamożnej klasy społecznej (39%), mniej – ankietowani, którzy mają dobrą lub bardzo dobrą sytuację finansową (34%) oraz badani, którzy żyją skromnie (33%).

36% polskich gospodarstw domowych zadeklarowało, że posiada oszczędności i nie ma długów, 25% nie ma odłożonej gotówki i nie spłaca zobowiązań. Kolejne 20% respondentów nie ma zasobów finansowych, ale ma aktywne zadłużenia, natomiast 19% posiada wkład finansowy, jednocześnie spłacając zadłużenie.

Polacy najchętniej zadłużają w bankach i w instytucjach pozabankowych. Te wszystkie dane pokazują, że wiele osób w Polsce musi sięgać po pożyczki, żeby sfinansować różne wydatki, a szczególnie te większe. Coraz częściej takie osoby korzystają z oferty online firm pożyczkowych. Przykładem jest rosnąca popularność pożyczek na raty przez Internet.

– Pożyczka pozabankowa online jest dobrym rozwiązaniem, gdy szybko potrzebujemy gotówki. Może nas wesprzeć w trudnej sytuacji finansowej lub ułatwić kupno droższego urządzenia niezbędnego w domu – mówi ekspert https://www.hapipozyczki.pl/. – Otrzymanie takiej pożyczki jest dużo prostsze i szybsze niż uzyskanie kredytu w banku, a do tego pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Takie zobowiązanie może nas wesprzeć w chwili, gdy potrzebujemy gotówki, ale z takiej opcji należy korzystać rozważnie i po upewnieniu się, że będziemy w stanie spłacać pożyczkę w terminie – dodaje ekspert.

Kiedy warto skorzystać z pożyczki online?

Dlaczego właśnie zobowiązania dostępne przez Internet? Pożyczki pozabankowe na raty w hapipożyczki mają wiele zalet. Można je otrzymać dużo szybciej i prościej niż kredyt w banku. Wystarczy wybrać kwotę zobowiązania, okres spłaty oraz wypełnić formularz na stronie instytucji pozabankowej. Następnie trzeba jeszcze wykonać przelew weryfikacyjny i poczekać na decyzję pożyczkodawcy. Jeśli jest pozytywna, pieniądze są przelewane na konto pożyczkobiorcy. Warto zatem rozważyć zaciągnięcie takiej pożyczki przez Internet, gdy potrzebujemy szybko wsparcia finansowego.

Kolejnym atutem pożyczki online jest to, że wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z komputera, tabletu lub smartfonu z dostępem do Internetu. W czasach epidemii to ma duże znacznie. Możemy ograniczyć ryzyko, a jednocześnie nie tracimy dostępu do pieniędzy.

Dużym plusem pożyczek pozabankowych przez Internet jest także to, że środki możemy przeznaczyć na dowolny cel. Pożyczka pozabankowa online może być pomocna w spełnieniu marzenia, realizacji długo odkładanego remontu czy wymianie sprzętu RTV i AGD. Jeśli w dodatku wybierzemy pożyczkę ratalną online, wtedy jej zaletą będzie także przyjazna forma spłaty. Możemy łatwo ustalić wysokość raty, zwiększając ich liczbę.

Rozwaga i analiza sytuacji finansowej

Pożyczka pozabankowa online może nam pomóc w trudnej sytuacji finansowej i bez wątpienia ma wiele zalet. Można znaleźć wiele argumentów za jej zaciągnięciem. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, musimy działać rozważnie. Należy pamiętać o tym, że pożyczkę trzeba spłacić.

Bardzo ważne jest, żeby przed podjęciem decyzji o pożyczeniu pieniędzy przeanalizować własną sytuację finansową. To pozwoli nam zweryfikować, czy przy naszych dochodach stać nas na spłatę dodatkowej raty. W tym celu powinniśmy spisać na kartce wszystkie dochody uzyskiwane co miesiąc oraz wszystkie koszty gospodarstwa domowego (np. zobowiązania, rachunki, faktury, czynsz i opłaty). Następnie należy oszacować, ile miesięcznie wydajemy pieniędzy na zakupy żywnościowe i inne potrzeby rodziny. Jeśli po tych obliczeniach okaże się, że dysponujemy wolnymi środkami, wtedy możemy rozważyć zaciągnięcie pożyczki. W takiej analizie pomocne są kalkulatory zdolności kredytowej dostępne w Internecie, które same wyliczają, czy przy danych dochodach stać konsumenta na pożyczkę.

Jeśli po przeglądzie własnej sytuacji finansowej stwierdzimy, że stać nas na pożyczkę, trzeba poszukać takiej, która nie obciąży nadmiernie naszego budżetu domowego. Lepiej zdecydować się na zobowiązanie ratalne, w którym możemy pożyczyć wyższą kwotę (nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych), a do tego możemy ją spłacać w wygodnych miesięcznych ratach.

Pożyczka pozabankowa online to dobry sposób na szybkie zdobycie gotówki. Proste formalności i ułatwione procedury sprawiają, że pieniądze możemy mieć na koncie bardzo szybko. Jednak zanim zdecydujemy na takie rozwiązanie, warto upewnić się, czy stać nas na kolejne zadłużenie.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA