Zamknij
REKLAMA

Czym różnią się nagrzewnice powietrza gazowe?

14:50, 27.04.2022 | materiały partnera
Skomentuj

Nagrzewnice gazowe to urządzenia znajdujące zastosowanie w ogrzewaniu obiektów średnio- oraz wielkokubaturowych takich jak hale produkcyjne, obiekty sportowe, centra logistyczne i kościoły. Uznawane są za efektywny i ekonomiczny sposób ogrzewania i temu zawdzięczają fakt, że stanowią jedną z najbardziej rozpowszechnionych technologii w tego typu budownictwie. Jak działają nagrzewnice?

Nagrzewnica gazowa - zasada działania

Zasada działania nagrzewnic opiera się na przekazaniu energii cieplnej, która powstaje w wymienniku w efekcie spalania gazu przy pomocy wentylatora przekierowującego strumień gorącego powietrza w wyznaczonym kierunku – do kanału wentylacyjnego bądź też do wnętrza pomieszczenia. Istnieje możliwość modulacji wydajności w zakresie od 30% do 100% mocy nominalnej w przypadku wymienników z odprowadzaniem kondensatu lub od 50% do 100% mocy nominalne w przypadku wymienników bez odprowadzania kondensatu.

Nagrzewnice gazowe firmy Systema Polska – czym się różnią?

Firma Systema Polska jest liderem w obszarze HVAC dla przemysłu. Oferta firmy obejmuje kompletne systemy grzewczo-wentylacyjne, w tym promienniki gazowe podczerwieni, roof-topy, destryfikatory, kurtyny powietrzne , nagrzewnice powietrza gazowe jak również produkty komplementarne.

Nagrzewnice różnią się pod względem:

  • Miejsca montażu – na zewnątrz lub wewnątrz obiektu
  • Rodzajem zastosowanego wymiennika – wykonanie materiałowe, możliwość kondensacji
  • Sposobu montażu – wiszące, podstropowe
  • Medium zasilania – gaz, olej

Portfolio nagrzewnic powietrza gazowych firmy Systema Polska obejmuje ponad 80 modeli o wydajności nominalnej w zakresie 15kW – 100kW. Portfolio nagrzewnic uzupełnione jest o szereg produktów komplementarnych: komór mieszania, podpór montażowych i czerpni powietrza. Systema Polska opracowała specjalne podstawy montażowe dopasowane do produkowanych przez firmę nagrzewnic. Klienci mają również możliwość wyboru właściwego typu czerpni zewnętrznych oraz filtrów powietrza.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%