Zamknij
REKLAMA

Jan Marek Pikulik kandydatem PSL na burmistrza Wyrzyska

11:25, 06.09.2018 | msz
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj w wyrzyskiej restauracji Orion odbyło się zebranie sprawozdawcze Miejsko-Gminnego Koła Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W swoim sprawozdaniu prezes Roman Kowalski podsumował miniony rok. Mówił m.in. o współpracy z zarządem powiatu oraz radnymi gminnymi i powiatowymi (- Nie jest źle, ale bywało lepiej). Pochwalił stuprocentową płatność składek oraz udany piknik z okazji Święta Ludowego, który latem odbył się w Kościerzynie Wielkim.

- Było wesoło, smacznie, a przede wszystkim była to wspaniała okazja do integracji koła.

Prezes poinformował, że tegoroczny piknik odbędzie się 7 lipca w Osieku nad Notecią, lecz w nieco innej formule, albowiem w restauracji "Słoneczna".

Miejsko-Gminne Koło PSL w Wyrzysku liczy obecnie 74 członków, w tym kilkanaście pań. Podczas zebrania w jego szeregi przyjęto Leszka Malczewskiego, sołtysa Dobrzyniewa. Na Sławomira Barciszewskiego, Jarosława Białakowskiego i Piotra Koźlikowskiego czekały odznaki "Złote Koniczynki", zaś Bronisław Badura i Piotr Liszka zostali uhonorowani Medalami za Zasługi dla Ruchu Ludowego.

- Proszę was wszystkich o sprowadzanie młodych w nasze szeregi. Róbmy wspólnie dobrą robotę! - zachęcał Roman Kowalski, któremu gratulowano charyzmy i determinacji w prowadzeniu koła.

Uczestnicy zebrania jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium.

Tematykę wystąpień zdominowały zbliżające się wybory samorządowe.

- Najlepiej oddany głos, to głos na PSL - przekonywał Roman Kowalski. - Niestety, ośmioletnie rządy w koalicji z Platformą Obywatelską sprawiły, że obecnie przeżywamy trudny okres, balansując w sondażach w okolicy progu wyborczego. Ta zielona koniczynka nie wszystkim się dzisiaj podoba. PiS-owi, który ma władzę absolutną, do szczęścia brakuje tylko władzy w samorządach. Dlatego przed nami wielkie zadanie bojowe, aby wybory zakończyły się dla nas jak najbardziej pomyślnie. Planujemy obsadzić naszymi kandydatami wszystkie okręgi wyborcze na terenie gminy. Wystawimy 5 kandydatów w wyborach do Rady Powiatu w Pile, w tym obecnego wiceprzewodniczącego rady Stanisława Wełniaka. Naszym kandydatem na burmistrza Wyrzyska jest Jan Marek Pikulik. Chcemy by do sejmiku wojewódzkiego wystartował adwokat Marcin Piszczek. Musimy być do tych wyborów bardzo dobrze przygotowani. Musimy być razem, bo tylko wtedy będziemy silni.

- Cieszę się z tak jednoznacznej deklaracji walki o mandaty na wszystkich szczeblach samorządu: do rady gminy, do rady powiatu, do sejmiku oraz o najwyższe stanowisko w gminie Wyrzysk Czeka nas ogrom pracy! - mówił Jan Marek Pikulik.

- To nie Platforma Obywatelska, nie Nowoczesna, lecz Polskie Stronnictwo Ludowe jest największym wrogiem Prawa i Sprawiedliwości. PiS chciałoby podporządkować sobie samorządy, bo ich nie lubi, bo jest formacją antysamorządową, jest taką recydywą PRL-u. Dlatego miejmy swoich ludzi w obu komisjach - tej, która przeprowadzi wybory, i tej, która będzie liczyć głosy. Rządzącym dzisiaj Polską trzeba uważnie patrzeć na ręce! - przestrzegał poseł Krzysztof Paszyk.

- Mamy do czynienia z wielką, niespotykaną dotąd hipokryzją władzy. Obiecywano pokorę, a pod stołem wypłacano sobie ogromne nagrody - mówił dalej Paszyk. - Ta kampania będzie upolityczniona, jak żadna przedtem. Widać to było po wczorajszej konwencji samorządowej PiS, gdzie nie było nic o samorządach, a był dalszy ciąg hipokryzji władzy i festiwal kolejnych obiecanek. My nie zaczniemy tej kampanii od obietnic, lecz pokażemy, co w ostatnich czterech latach zrobiliśmy w samorządach, np. drogę w gminie Łobżenica, drogę przez Wyrzysk, drogę w Ujściu, niebawem przebudowę drogi nr 190. Bo samorząd wojewódzki nie jest bezimienny, ale w tym samorządzie jest PSL. Ten dorobek ma swój konkretny szyld.

- Czas na wyjście z kąta, gdzie daliśmy się zagonić przez ostatnie dwa i pół roku. Dzisiaj, nie będąc związani koalicją na najwyższym szczeblu, możemy mówić swoim językiem. Mamy atrakcyjny program i musimy z nim trafić do ludzi - apelował Stefan Piechocki, prezes Zarządu Powiatowego PSL w Pile i wicestarosta pilski.

Zebranie koła zakończyło się wspólnym obiadem.

(msz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (14)

OktawianOktawian

11 3

Przepraszam, że pytam, o której drodze zmodernizowanej w gminie Łobżenica piszecie, bo chyba nie tej na odcinku Kruszki-Kijaszkowo. Gdyż z tego co się dowiedziałem od mieszkańców to z budowy zeszła kolejna już firma, a wieś Kruszki wygląda jak pobojowisko. 19:53, 15.04.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

kijkij

9 0

ale to droga powiatowa 20:29, 15.04.2018


mopmop

8 1

powiatowa? to wszystko jasne dlaczego tak wygląda 07:55, 16.04.2018


OktawianOktawian

2 0

żartowałem z tą drogą Kruszki Kijaszkowo. Droga piękna. Niedawno oddana do użytku. 17:14, 10.09.2018


andrzejandrzej

7 3

A co do drogi przez Wyrzysk, to przepraszam, ale jaki jest wkład PSL w tej inwestycji?
09:28, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

andrzejandrzej

8 6

A droga przez Wyrzysk. To PSL ją wybudowało? Ta droga została wykonana tylko i wyłącznie dzięki staraniom władz gminy.

09:33, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bulibuli

11 11

Jan Maria Pikulik to etatowy kandydat na burmistrza. Przegrał już tyle razy, przegra i kolejny raz! 12:51, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

faktfakt

14 8

Parcie na władzę , ale nie w Wyrzysku obecna Burmistrz jak na pierwsza kadencję jest ok, i niech tak zostanie 17:56, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Realista FachowiecRealista Fachowiec

11 7

Dobry kandydat. Pani burmistrz tylko kwiatki i rabatki - taki platformiany styl. Zadajcie pytanie ile przybyło miejsc pracy w gminie Wyrzysk, a ilu Wyrzyszczan wyjechało za chlebem. Gmina umiera. Gdyby nie Heniu Stokłosa ze swoim zakładem i szpital w Wyrzysku byłoby już po gminie. 23:45, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rolnikrolnik

5 3

Jeszcze tego brakowało,aby PSL miało władze na to było 8 lat. 15:42, 19.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rolnikrolnik

4 3

BYŁO 8 LAT CZASU. 15:46, 19.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PartiaRDSPartiaRDS

0 4

oooo a Jarka K. już nie ma? nie kandyduje ? Co się stało z linią wąskotorówki w Nieżychowie? gdzie zapał? ..... 21:32, 06.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FaktFakt

1 3

Chyba po dzisiejszym poranku , nie będzie kandydował bo to by było dno totalne , umoczony po pas i do wyjaśnienia sprawy nie powinien .... 23:43, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

WowWow

0 0

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/wczoraj-paczki-a-dzis-sraczka-czujesz-to-pl-ffea00 06:49, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%