Dwa terminy „Wakacji z WOT”
Pierwszy termin „Wakacji z WOT” właśnie się rozpoczął. Kandydaci spędzą szesnaście dni szkolenia w koszarach Lesznie. Po przysiędze rozpoczną służbę w swoich macierzystych batalionach w Wielkopolsce.

To dość niekonwencjonalna propozycja spędzenia przerwy w nauce. Niech jednak nikogo nie zmyli, że to forma wypoczynku. Projekt zakłada standardowe szkolenie podstawowe realizowane w Wojskach Obrony Terytorialnej, które zakończy się jak zawsze egzaminem i przysięgą wojskową. Poprzednie edycje projektu pokazały, że szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem. Kolejny termin „Wakacji z WOT” w 12 WBOT już w sierpniu.
Dla kogo szkolenie?
Szesnastodniowe szkolenie podstawowe skierowane jest do osób, które dotąd nie miały styczności ze służbą wojskową. Pierwszy dzień to pobieranie umundurowania, w tym również wyposażenia indywidualnego (karimata, hełm, śpiwór, plecak piechoty). Każdy kolejny dzień to kilkunastogodzinny trening wojskowy.

W czasie „szesnastki”, przyszli terytorialsi muszą zaznajomić się z bezpiecznym i efektywnym posługiwaniem bronią a także elementami taktyki. Nauczą się także podstaw pierwszej pomocy medycznej na polu walki, będą ewakuować rannego i pracować z mapą.
Ostatni dzień szkolenia to tzw. „pętla taktyczna” czyli sprawdzian wyszkolenia każdego terytorialsa dla tych wytrwałych, którzy dotrwają do końca. Wszyscy, którzy pomyślnie ukończą „pętlę”, złożą uroczystą przysięgę. Wówczas zasilą bataliony 12 WBOT, które mieszczą się w Dolaszewie, Śremie i Lesznie.
Dopasowanie terminu szkoleń do przerwy w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie prowadzone w czasie ferii czy wakacji, kończy się złożeniem przysięgi wojskowej. To początek drogi, gdyż cały cykl szkolenia w WOT trwa 3 lata.
Naciągnięci na "lewe" kryptowaluty. Stracili 4 mln zł
Głosujcie dalej na Koalicję Oszustów to będzie więcej takich przypadków
No tak
13:34, 2026-06-26
Naciągnięci na "lewe" kryptowaluty. Stracili 4 mln zł
na hulajnodze też zainwestował w krypciochę,a TY ? 🤣
Sławek
13:28, 2026-06-26
Moje nietypowe smaki lodów
A czy były lody o smaku. Kaka, ta. Putina danon, roban heren? 🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃😂🤣😋😂🤣😋🙃😂🤣😋🙃😂🤣😋🙃😂😋🙃😂🤣😋🙃😋.
TomRajder
11:42, 2026-06-26
W piątek w pubie Classic koncert Joanny Pilarskiej
leman😡wicz, jak się tu pojawi reklama pampersów, to załaduj sobie XXL w dópę i w gębę. Wizualnie żadnej różnicy, prócz położenia - w obu przypadkach śmierdzącego - rowu😡💩
dobra rada
11:27, 2026-06-26
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz