Zamknij
REKLAMA

Koronawirus: na szczęście nie ma nowych zakażeń

08:43, 26.05.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Od kilku dni w powiecie pilskim nie odnotowano nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

- Dzięki podjętym działaniom w Szpitalu Specjalistycznym w Pile udało się uniknąć rozwoju ogniska, a nawet zamknięcia całego szpitala. Środki które podjęliśmy były dość rygorystyczne, jak np. zatrzymanie w szpitalu pacjentów i pracowników do czasu otrzymania ich wyników. Było to niewątpliwie uciążliwe, wymagało m.in. przeorganizowania pracy czy zabezpieczenia posiłków dla tych osób, ale dzięki temu uniknęliśmy tragedii. Dzisiaj nie mamy stuprocentowego wpływu na to, by uniknąć zakażenia, ale możemy je zminimalizować. Dlatego póki nie jest zniesiony nakaz noszenia maseczek to je nośmy. Szczególnie gdy jesteśmy w szpitalu czy innych miejscach, gdzie znajdują ludzie bardziej podatni na zakażenia - przypomina starosta Eligiusz Komarowski.

W ostatnim okresie pobrano od mieszkańców powiatu pilskiego blisko 3 tysiące wymazów, m.in. od pracowników i mieszkańców domów pomocy społecznej. Wszystkie dotychczasowe wyniki są negatywne.

Od początku pandemii w powiecie pilskim stwierdzono 20 przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie 205 osób jest objętych kwarantanną, z czego 138 to mieszkańcy Piły. W powiecie mamy też 7 ozdrowieńców.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA