Zamknij
REKLAMA

Powiat utworzy w Pile dwa punkty szczepień powszechnych

18:38, 14.04.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Oferty Powiatu Pilskiego - Starostwa Powiatowego w Pile na utworzenia dwóch punktów szczepień powszechnych w Pile uzyskały najwyższe rekomendacje Narodowego Funduszu Zdrowia. Będą to nowe i jedyne punkty szczepień masowych dla mieszkańców gmin wchodzących w skład powiatu pilskiego.

Jeden punkt szczepień będzie zlokalizowany w samym centrum Piły na Stadionie Powiatowym przy ulicy Okrzei z możliwością działania części mobilnej na terenie pozostałych gmin powiatu. Wjazd do punktu planowany jest od strony ulicy Okrzei (od parkingu przy markecie Lidl). Punkt szczepień będzie znajdował się na stadionie, w tzw. części rekreacyjnej, podobnie jak parking dla osób oczekujących na szczepienie, wyjazd - od strony ulicy Podgórnej.

Drugi punkt będzie zlokalizowany na terenie budynku Powiatu Pilskiego przy ulicy Rydygiera 23. To punkt, który będzie znajdował się niedaleko Szpitala Specjalistycznego w Pile. Miejsc parkingowych wokół, w tym przed szpitalem, jest tam także bardzo dużo.

- Nasze oferty spełniają wszystkie wymagane przez NFZ standardy. Punkty będą miały dogodny dojazd i dużo miejsc parkingowych. Obsługiwać je będzie profesjonalna kadra. Nad ich zorganizowaniem pracujemy już od dłuższego czasu. Jako Powiat Pilski aktywnie uczestniczymy w walce z pandemią, a bezpieczne szczepienie mieszkańców, jest w niej niezwykle ważne - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Nowe punkty szczepień masowych utworzone przez Powiat Pilski-Starostwo Powiatowe w Pile dostępne będą dla mieszkańców gmin wchodzących w skład Powiatu Pilskiego - od największej gminy Piła po najmniejszą Miasteczko Krajeńskie. Skorzystać będą mogły z nich również osoby przebywające na terenie powiatu pilskiego.

Zakłada się, że dziennie w jednym punkcie będzie można zaszczepić nawet 500 osób, tygodniowo 2500, w dwóch punktach łącznie 5000 osób.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AstraAstra

7 0

Dam sobie zaszczepione ręce odciąć, że przewidywane miejskie punkty szczepień wytyczone przez p.Głowskiego nie uzyskają najwyższej rekomendacji....przypadek????nie sądzę.... 21:24, 14.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

9 2

to już w Pile nie ma przychodni, gabinetów lekarskich gdzie można by było szczepić? wszystko na pokaz , wszystko Narodowe, Powiatowe,rzygać się od tego już chce , propaganda gorsza jak za komuny. Śmiano się kiedyś z malowania trawy na pokaz ale pisiory i ich poplecznicy przebijają wszystko. I wszystko co ich jest NAJ !!
08:05, 15.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%