Zamknij
REKLAMA

Strażacy przepompowali 3,5 tony tlenu medycznego

09:22, 21.04.2021 | mł. bryg. Leszek Naranowicz.
Skomentuj fot. KP PSP Chodzież
REKLAMA

Wczoraj tuż przed godziną 10. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Chodzieży udzielili pomocy w uzupełnieniu tlenu medycznego w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów Szpital w Chodzieży, w którym są leczeni m.in. pacjenci zakażeni Sars-CoV-2.

Zgłoszenie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży wpłynęło od Szpitala w Chodzieży w związku z problem z zatankowaniem ciekłego tlenu medycznego z cysterny do zbiorników przy szpitalu w Chodzieży.

Zadysponowano do zdarzenia zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Chodzieży wraz z przewoźnym agregatem prądotwórczym o dużej mocy należącym do Starostwa Powiatowego w Chodzieży.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podłączeniu i uruchomieniu agregatu prądotwórczego w celu wspomagania procesu tankowania ciekłego tlenu  medycznego do zbiorników zewnętrznych. Podczas działań przepompowano zostało ok. 3,5 tony tlenu medycznego.

W działaniach trwających godzinę brały udział 3 zastępy straży pożarnej (6 strażaków).

(mł. bryg. Leszek Naranowicz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%