Zamknij
REKLAMA

Co dalej z obostrzeniami? Będą zamykać kolejne branże? Znamy plany rządu

08:29, 14.12.2021 | M.O.
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

Większość dotychczasowych ograniczeń ma zostać utrzymana do końca stycznia 2022 roku. Taka informacja płynie z projektu rozporządzenia o obostrzeniach, który został opublikowany w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. 

W związku z rozwojem IV fali pandemii polski rząd zdecydował na wzmocnienie obostrzeń covidowych. 

Od 15 grudnia (środa) mają obowiązywać nowe limity obłożenia w miejscach, gdzie dochodzi o kontaktów międzyludzkich. Z 50 proc. do  30 proc. zmniejszono limit m.in. w kościołach, restauracjach, kinach, teatrach czy obiektach sportowych. 

Co więcej, w kinach obowiązywać będzie także zakaz konsumpcji. Ponadto zamknięto także kluby i dyskoteki. 

Wiemy już, że obostrzenia wprowadzone w grudniu pozostaną z nami na dłużej. Jest już przygotowany projekt rozporządzenia przedłużającego restrykcje do końca stycznia 2022 roku. 

Co planują rządzący?

W większości obowiązujące restrykcje zostaną utrzymane.

W projekcie jest m.in. doprecyzowanie dotyczące okazywania certyfikatu szczepień przedsiębiorcom. Prawdopodobnie jednak klienci nadal będą mieli prawo do odmowy okazania takiego dokumentu. W tym wypadku zaliczać się będą do niezaszczepionych i będzie obowiązywał go limit np. na basenie, w kościele czy restauracji. 

W projekcie znajdziemy również zakaz organizowania imprez tanecznych, który nie będzie obowiązywał klubów sportowych. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

VERSOVERSO

1 8

Jasne...tak oto działają te "szczepionki"...w zeszłym roku kiedy szczepienia w Polsce dopiero ruszały było 40 000 zgonów mniej niż dzisiaj przy wyszczepionych 60 % populacji...to samo na całym świecie. Tymczasem ilość zgonów na zapalenie mięśnia sercowego spowodowała, że Japonia już sobie daje spokój z wszczykiwaniem tego dziadostwa 09:10, 03.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

1 1

Jak przekonać niezaszczepionych ,że szczepionki działają a jednocześnie jak przekonać zaszczepionych ,że ich szczepionki już nie działają i trzeba kolejnej dawki🤣. Tych idiotów już nie da rady słuchać tak się zagubili👎 08:08, 04.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

popraw popraw

0 0

foliową czapeczkę i zmów paciorek do świętych baboli 🤣 18:26, 21.01.2022


REKLAMA
0%