Zamknij
REKLAMA

Maseczki zostaną zniesione? Minister zdrowia podaje datę i czeka na decyzję premiera

13:11, 17.03.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Minister Adam Niedzielski rekomendował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zniesienie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Wiele wskazuje na to, że od 1 kwietnia przestaniemy nosić maseczki. 

Pandemia koronawirusa, w obliczy wojny za wschodnią granicą, zeszła na dalszy plan. W Polsce wciąż notujemy po kilkanaście tysięcy zakażeń dziennie, ale na szczęście nie przekłada się to na obłożenie szpitali. 

Ponad dwa tygodnie temu zdecydowano się również na to, żeby znieść największe obostrzenia. Nie obowiązują już limity osób biorących udział w zgromadzeniach, a także w sklepach czy na stadionach i halach sportowych. Otwarto także kluby nocne i dyskoteki. 

Teraz zniknąć mają pozostałe obostrzenia.

Maseczki znikną - to koniec obostrzeń?

- Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Brak wzrostu obciążenia szpitali, jak tłumaczył Niedzielski, "otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego". 

Rekomendacje, jak dodaje Wirtualna Polska, zostały już przedstawione premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Wiele wskazuje, że szef rządu przychyli się do wniosku ministra zdrowia. 

Wtedy obostrzenia dotyczące noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji zostaną zniesione od początku kwietnia. 

- To moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą - dodawał Niedzielski. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

VERSOVERSO

3 7

A to jeszcze w ogóle ktoś respektuje ? Pozaszczepiali się tym badziewiem i teraz padają jak muchy na zakrzepy i inne udary. O masowych zapaleniach mięśnia sercowego nawet nie wspominam . 13:52, 17.03.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

buhahabuhaha

3 0

a jednak wspomniałeś 14:24, 17.03.2022


XX

3 5

Zgadza się. Tak jak w artykule wyżej napisali, w obliczu wojny koronawirus schodzi na dalszy plan. Więc trzeba było wojny, żeby przemówić niektórym do rozumu. 15:59, 17.03.2022


......

0 1

Na koronawirusie już się obłowili ci, co byli blisko żłobu. Teraz będą zarabiać na wojnie 16:37, 17.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pp

0 0

ja przestraszę i się przestraszę 17:05, 17.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BogusławBogusław

1 1

Putin dostanie Nobla z medycyny za zlikwidowanie covida. 23:21, 17.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%