Zamknij
REKLAMA

Szef MZ: ryzyko następnej fali COVID-19 dopiero na przełomie roku, jesień będzie spokojna

17.58, 02.11.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"W tej chwili zeszliśmy poniżej tysiąca zakażeń dziennie, jeżeli chodzi o średnią. Cały czas monitorujemy sytuację, ale mogę z satysfakcją powiedzieć, że sprawdziły się prognozy ministra zdrowia, który mówił, że fala zostanie wygaszona i ryzyko następnej fali mamy dopiero na przełomie roku" - podkreślił na konferencji prasowej w Warszawie Niedzielski.

Jeśli chodzi o COVID-19, to tegoroczna jesień - w przeciwieństwie do jesieni, które pamiętamy z lat poprzednich - upłynie raczej w spokojny sposób. Ryzyko następnej fali mamy dopiero na przełomie roku - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jego zdaniem jesień w tym roku, w przeciwieństwie do jesieni, które pamiętamy z lat poprzednich jeśli chodzi o covid, upłynie raczej w spokojny sposób. "Na pewno nie wywołując żadnego przeciążenia w infrastrukturze szpitalnej" - zauważył.

"Zła część wiadomości jest taka, że mamy w tej chwili zaszczepionych nieco ponad 700 tysięcy osób szczepionką w wersji BA.1 bądź BA.45. To jest bardzo mało, bo ogólna liczba osób, które przyjęły drugiego boostera wynosi w Polsce 2,5 mln" - stwierdził.

Przypomniał również, że ruszyła strona https://www.gov.pl/web/chcezrozumiec z odpowiedziami na wszelkie wątpliwości dotyczące szczepień.

Kampania "Chcę zrozumieć" polega na przedstawieniu wszystkich dokumentów, dowodów, argumentów rzeczowych, które udało się zgromadzić w czasie szczepień. Poprzedziły ją badania z udziałem grup fokusowych, w których udział wzięły osoby wątpiące w szczepienia.

Na stronie internetowej kampanii można znaleźć m.in. informacje o tym, jak działają szczepionki mRNA, jak długo powstawała szczepionka przeciw COVID-19 i jak wyglądał ten proces. Przedstawione są również źródła, na których podstawie powstawała strona informacyjna.

Minionej doby badania potwierdziły 153 zakażenia koronawirusem, w tym 20 ponownych. Nie zanotowano przypadków śmierci osób z COVID-19. (PAP)

Autorki: Agata Zbieg, Magdalena Gronek

agz/ mgw/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

VERSOVERSO

1 3

Skończ Niedzielski z tymi idiotyzmami. Namówiłeś ludzi do tego g.wna bez testów i badań a teraz mlodzi ludzie jak muchy padają na zawały serca 20:28, 02.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%