Zamknij
REKLAMA

"Weekend dla Ukrainy" - wnioski o 500+ w języku ukraińskim

12.18, 24.03.2022 Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce
Skomentuj
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał środki z programu Rodzina 500+ obywatelom Ukrainy, którzy przybyli legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 roku w związku z działaniami wojennymi.

Specjalny wniosek o 500+, w języku ukraińskim, będzie można składać elektronicznie już od soboty. W najbliższy weekend od 26 do 27 marca ZUS zaprasza na drzwi otwarte.

Dzięki ustawie w sprawie pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, uchodźcy z Ukrainy uzyskają dostęp do szerokiego wachlarza wsparcia. Będą mogli oni starać się o świadczenia 500+, Dobry start, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz o dofinansowanie pobytu w żłobku przez okres zamieszkania lub pobytu z dziećmi w Polsce.

Aby złożyć elektroniczny wniosek o 500+ uchodźca będzie musiał posiadać m.in. specjalny PESEL, konto w banku w Polsce oraz polski numer telefonu.

W najbliższy weekend Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zorganizuje specjalną akcję "Weekend dla Ukrainy". W sobotę i niedzielę w godzinach od 9.00 do 15.00 w różnych miejscach w Polsce placówki ZUS będą otwarte dla obywateli Ukrainy, którzy chcą złożyć wniosek o 500+. Specjalny punkt będzie utworzony także na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pilski oddział zaprasza do siebie w sobotę 26 marca.

- W wielu placówkach ZUS w Wielkopolsce, nasi pracownicy pomogą zainteresowanym założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) i złożyć wniosek o świadczenie 500+. Wykaz otwartych w weekend placówek jest zamieszczony na stronie internetowej ZUS - informuje Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

(Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

SuperSuper

2 9

PeOwcy wyzywali, że pieniędzy nie ma na polskie dzieci, a tu proszę, nasz rząd znalazł pieniądze i na ukraińskie dzieci. Pewnie teraz plują sobie w brodę. 15:09, 24.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

witcherwitcher

7 3

to społeczeństwo pomaga Ukraińcom,a twój zasr..ny rząd nie ma z tym nic wspólnego,przyczepiło się gó..o do okrętu i woła:,,płyniemy !" 17:24, 24.03.2022


JerzyJerzy

7 0

Ty super, jesteś jakiś niedo#ebany czy jak? Rząd nic nie znalazł tylko ściąga od obywateli. Od ciebie też frajerzyno. A ci ukraińcy to jeszcze wszystkim wyjdą bokiem. 06:51, 25.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zięćserhanzięćserhan

0 0

Wciąż uciążliwy jest ból w hejterskim baniaku JL. Być może więc 77-letni jednobruzdowy starzec👎👎👎 będzie się tu dziś więcej kasztanił dla zelżenia ucisku💩 😭😡💩💩 Bo nerwowość u hejtera coraz większa - im bliżej do sromoty na cały powiat pilski, wałecki + NYC i Helenę w Montanie 👎😡💩🤣🤣🤣 Ale sam żeś tego chciał, hejterski żulu, sam żeś na to zapracował💩💩💩💩💩💩💩. 10:10, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%