Zamknij
REKLAMA

Oto Hity naszego regionu!

10:47, 25.02.2018 | msz
Skomentuj
REKLAMA

Po raz 23. wręczono nagrody w konkursie Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów. Tym razem finałowa gala odbyła się w poznańskim Hotelu Andersia.

Konkurs narodził się w połowie lat 90. w Pile, by wkrótce przenieść się do stolicy Wielkopolski. Jego ideą jest coroczne wyłanianie i promocja szczególnie cennych dokonań rynkowych, samorządowych i ekologicznych. To zarazem rodzaj prestiżowego narzędzia promocyjnego, oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji, czy instytucji.

Do tegorocznej edycji konkursu zarekomendowano 276 zgłoszeń z terenu województw wielkopolskiego i lubuskiego, z czego do finału zakwalifikowano 82 podmioty spełniające wymagania regulaminowe.

Z regionu pilskiego po raz pierwszy po tytuł "HIT 2017" sięgnęły: Polskie Zakłady Zbożowe Spółka z o.o. w Wałczu (za budowę nowoczesnej, innowacyjnej wytwórni pasz w Pile), Meda Veneer w Białośliwiu (za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa), Miasto Czarnków (za utworzenie Centrum Aktywności Senioralnej w Czarnkowie), Jan-Bus Janusz Walczak w Budzyniu (za wysoką jakość świadczonych usług w zakresie przewozów pasażerskich w oparciu o 15-letnią tradycję), Przedsiębiorstwo Zaopatrzeniowe "Wentmar" w Pile (za jakość świadczonych usług w zakresie serwisu, montażu oraz sprzedaży systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych), "Renol" Sp. z o.o. w Złotowie (za jakość usług w zakresie malowania proszkowego elementów z aluminium), Centrum Kosmetologii "Aisha" Joanna Serówka w Pile (za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa oraz jakość usług w branży kosmetologicznej), PH "Soforek" Jacek Soforek w Szamocinie (za wysoką jakość produkowanych wafli do lodów), Centrum Terapii Jąkania w Szamocinie (za efektywność w zakresie terapii w oparciu o metodę L.Z. Arutiunian).

Tytuł "HIT 2017 II stopnia" otrzymali: Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie (za modelowe zarządzanie Spółdzielczym Bankiem Ludowym w Zakrzewie w oparciu o innowacyjne i nowoczesne działania uwzględniające ponad 100 letnią tradycję), Dariusz Korbut D.A. Korbut w Pile (za innowacyjne rozwiązania IT dla branży TSL, optymalizujące organizację transportu oraz inne procesy logistyczne), Hurt-Detal Artykuły Przemysłowe Ogumienie i Wyroby Gumowe Danuta Nowak w Pile (za działalność firmy w oparciu o zasady etyki w biznesie), Zakład Blacharsko-Lakierniczy Adam Luboński w Pile (za działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu uwzględniającej interesy społeczne, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz rozwoju sportu), Gmina Trzcianka (za termomodernizację siedmiu obiektów szkół i przedszkoli oraz budowę boiska dla klas sportowych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Trzciance).

Od tego roku statuetką "Kryształowy HIT 2017" poszczycić się mogą: Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Kacmar" Rafał Wardak w Stróżewie (za walory smakowe i jakościowe kiełbasy białej i szynki cygańskiej) oraz PHU "Gólcz i Synowie" w Białośliwiu (za działania przedsiębiorstwa w oparciu o Społeczną Odpowiedzialność Biznesu uwzględniającą interesy społeczne).

"Rubinowy HIT 2017" jest odtąd w dorobku Gminy Szamocin (za kultywowanie kultury Ziemi Szamocińskiej poprzez organizację przedsięwzięcia "Gęsina z łąk Szamocina"), PPHU "Chrupek" F.P.T. Miedzińscy Sp.j. w Złotowie (za działania przedsiębiorstwa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu uwzględniającej interesy społeczne) oraz spółki P.T.S. "Cerplast" w Oleśnicy (za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa dzięki modelowemu zarządzaniu w oparciu o zasady etyki w biznesie).

"Złoty HIT 2017" wręczono Stadninie Koni w Dobrzyniewie (za hodowlę koni i bydła, opartą na solidnych tradycjach i konsekwentnie realizowanych programach hodowlanych – czempionatów w skali krajowej i międzynarodowej), Nadnoteckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Białośliwiu (za działalność banku w oparciu o etykę w biznesie oraz społeczną odpowiedzialność biznesu) oraz spółce "Unimetal" w Złotowie (za tworzenie silnej marki i dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa w oparciu o najnowsze, innowacyjne technologie).

"Platynowy HIT 2017" dołączył do grona dotychczasowych laurów firmy "Komat" Mieczysław Kozłowski w Romanowie Dolnym (za budowanie wizerunku przedsiębiorstwa oraz stworzenie silnej światowej marki własnej w oparciu o 25-letnie doświadczenie i tradycję) oraz Gminy Wieleń (za systemową organizację i wspieranie przedsięwzięć na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego, kultury fizycznej i turystyki oraz kultury w Gminie Wieleń).

"Irydowy HIT 2017" wzbogacił kolekcję nagród Zakładu Cukierniczego "Kraina Słodkości" Franciszek Tomke w Zakrzewie (za walory smakowe i jakościowe "Lodów Rzemieślniczych" produkowanych na naturalnych składnikach według własnej receptury) oraz Piekarni "Bochenek" w Trzciance (za walory smakowe linii pieczywa żytniego produkowanego na naturalnym zakwasie).

"Palladynowy HIT 2017" stał się uhonorowaniem dotychczasowych dokonań Pralni "SONIA" Stanisław Pirch w Pile (za utrzymywanie pozycji lidera w skali kraju w zakresie usług pralniczych dla podmiotów instytucjonalnych), Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego w Bądeczu (za wysoką efektywność w zakresie produkcji mleka oraz produkcji roślinnej i zwierzęcej) i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łobżenicy (za utrzymywanie na najwyższym poziomie jakościowym produkowanych wyrobów mlecznych w oparciu o 125-letnią tradycję i doświadczenie).

"Dysprozowy HIT 2017" trafił do Piekarni "Rogalik" w Trzciance (za walory smakowe i jakościowe chleba z nasionami goji i żurawiną oraz ciastek - tartaletki i snikers).

Po raz pierwszy wręczono tytuł "Rodowy HIT 2017". Odebrali go posiadacze nagród wszystkich poprzednich stopni konkursu: spółka "Jenox" Akumulatory w Chodzieży (za tworzenie silnej marki i dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa) oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie (za modelowe zarządzanie spółdzielnią w oparciu o produkcję najwyższej jakości wyrobów mlecznych).

Wręczono także statuetki "HIT Promocji Regionu 2017" jako wyraz uznania dla działań na rzecz promowania regionu dzięki osobistemu zaangażowaniu w rozwój gospodarczy. Otrzymali je Mieczysław Zaremba - prezes RKS w Bądeczu oraz Gmina Białośliwie i Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu (za działania na rzecz promowania dokonań kulturalno-społeczno-gospodarczych mieszkańców gminy oraz organizacji pozarządowych).

- Dokonania wszystkich laureatów naszego konkursu zasługują na wzorowanie się innych podmiotów, a przyznane im tytuły HIT stanowią potwierdzenie rangi ich działalności - podkreślił organizator konkurs Tadeusz Jasiuwian z Instytutu Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów.

Na Gali Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów tradycyjnie nie zabrakło muzyki: wystąpiła Marta Jasiuwian, wokalistka zespołu Esemes, oraz w finale - Wanda Kwietniewska, solistka grupy Banda i Wanda.

(msz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Ble, ble, ble....Ble, ble, ble....

16 0

- "(za działalność banku w oparciu o etykę w biznesie oraz społeczną odpowiedzialność biznesu)". Ktoś to rozumie? To już za to co powinno być normalnością i biznesową przyzwoitością, dostaje się teraz Hity? 20:29, 25.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasaKasa

8 3

Hity kity, płacą za nagrody a ludzią zapominają takie to hity..... 07:13, 26.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

??

0 0

Jak wiesz to napisz ile było naiwnego wpisowego? 09:30, 26.02.2018


REKLAMA