Na okres wakacji POLREGIO przygotowało nie tylko dodatkowe połączenia na turystycznych szlakach, ale również specjalne promocje biletowe w wybranych województwach. Atrakcyjne zniżki w ramach letnich ofert czekają na podróżnych na Opolszczyźnie, w Małopolsce oraz Wielkopolsce. Tańsze podróżowanie w całej Polsce umożliwiają także całoroczne oferty przewoźnika.
W Małopolsce popularna oferta weekendowa „Małopolski bilet dla rodziny” zyskuje w okresie od 27 czerwca do 31 sierpnia dodatkowe dni obowiązywania. Dzięki letniej promocji bilety będą dostępne w sprzedaży na każdy dzień tygodnia, co ułatwi rodzinne, spontaniczne wyprawy po regionie. „Małopolski bilet dla rodziny” uprawnia do przejazdu od dwóch do sześciu osób - w grupie może być najwyżej dwoje dorosłych oraz przynajmniej jedno dziecko poniżej 16. roku życia. Bilet umożliwia wielokrotne podróże w ciągu jednego dnia w wybranej relacji. Cena zależy od długości trasy i waha się od 26 zł do 114 zł.
Z kolei na Opolszczyźnie, od 1 lipca do 31 sierpnia, wprowadzona zostanie wyjątkowa oferta skierowana do dzieci, uczniów i studentów pod nazwą „Tygodniowy bilet - opolskie wakacje 2026”. Za jedyne 15 zł młodzi podróżni zyskują imienny bilet uprawniający do nielimitowanych, wielokrotnych przejazdów pociągami POLREGIO po całym województwie przez 7 kolejnych dni - bez konieczności dokupowania osobnych biletów na każdą trasę. Cena biletu jest stała i niezależna od odległości.
Atrakcyjną propozycję przygotowano także w Wielkopolsce, gdzie od 27 czerwca do 31 sierpnia obowiązywać będzie oferta „Wakacje z mPOLREGIO: 15% taniej dla uczniów w Wielkopolsce” dla dzieci, uczniów i młodzieży szkolnej. Kupując ulgowe bilety jednorazowe za pośrednictwem elektronicznego systemu sprzedaży mPOLREGIO, podróżni otrzymają automatycznie dodatkowe 15% zniżki na przejazdy w obrębie województwa wielkopolskiego. Sprzedaż biletów rusza pierwszego dnia promocji.
Warto mieć na uwadze także stałe oferty POLREGIO. Jedną z nich jest „Ty i raz, dwa, trzy” dostępna w dwunastu województwach. To oferta stworzona z myślą o tych, którzy lubią podróżować w towarzystwie - tym samym pociągiem i do tej samej stacji. Dzięki niej możliwy jest zakup do trzech dodatkowych jednorazowych biletów, każdego w cenie niższej o około 30% (bilet podstawowy oferowany jest w regularnej cenie).
Dodatkowe możliwości obniżenia kosztów podróży pociągami POLREGIO stwarza także weekendowy „Bilet turystyczny”, który obowiązuje od piątku (od godz. 18:00) do poniedziałku (do godz. 6:00 rano). Za nielimitowane przejazdy pociągami przewoźnika w tym okresie pasażerowie zapłacą zaledwie 48 lub 59 zł - w zależności od wyboru wariantu oferty.
Wraz z letnią korektą rozkładu jazdy na tory wrócą popularne wakacyjne składy. Pojawią się też dodatkowe połączenia do najchętniej odwiedzanych kurortów w Polsce:
● Nad Bałtyk. Mieszkańcy Wielkopolski i Lubuskiego zyskają bezpośredni dojazd nad morze pociągami „Orkan” (Poznań - Świnoujście), „Harpun” (Poznań - Kołobrzeg) oraz „Riwiera” i „Karsibór” łączącymi Zieloną Górę ze Świnoujściem i Kołobrzegiem. Z kolei z Torunia nad morze pasażerów zabierze słynna „Rybitwa” zmierzająca do Kołobrzegu. Na Pomorzu Zachodnim siatka połączeń do Świnoujścia wzrośnie w weekendy aż do 19 par pociągów dziennie, w tym składów przyspieszonych takich jak „Błękitny”, „Świna” czy „Wyspiarz”. Wracają też pociągi do Mielna, Darłowa oraz weekendowy pociąg „Kamyk” ze Szczecina do Kamienia Pomorskiego.
● Kierunek Podlasie. Na letnie szlaki wyjedzie sezonowy pociąg „Necko” (Białystok - Suwałki), ułatwiający wypoczynek nad suwalskimi jeziorami, oraz weekendowe składy „Poleski” i „Radunin” kursujące do Walił.
● W góry i nad jeziora. Mieszkańcy Dolnego Śląska i Opolszczyzny będą mogli skorzystać z codziennego pociągu „Malinka” relacji Wrocław Główny - Wisła Głębce, zatrzymującego się m.in. w Opolu, Brzegu i Kędzierzynie-Koźlu. Z kolei na Lubelszczyźnie pojawią się sezonowe połączenia Chełm - Włodawa, umożliwiające wypoczynek nad Jeziorem Białym.
Koszmar w mieszkaniu w Pile! 60 kotów w smrodzie
Dyrektor pilskiego schroniska wypowiedziała się, że tylko kilka kotów było w złym stanie, pozostałe były zadbane i wykastrowane. Szkoda, że fundacja wcześniej nie pomyślała o tym, aby pomoc tej kobiecie :(
Inga
13:50, 2026-06-23
Rozmawiali o przebudowie Andersa. Wybrano wariant
Jak tam saloniki VIP dla platfusów poza kolejnością?
🙂
11:40, 2026-06-23
Pilski hejter skazany prawomocnie!
Wczoraj starzec wykasztanił się tutaj 💩 11 razy. Dzisiaj 5 pod rząd, a jeszcze nie ma południa. A o synowej Robertasa ani słowa. Jak to było jej na imię? 🤣🤣🤣🤣🤣😡
lemanparchowicz
11:32, 2026-06-23
Pilskie koło świętowało 45-lecie PSD
Czy ten czwarty od lewej to ten, o którym myślę...?😮
EK
11:28, 2026-06-23
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz