Zamknij
REKLAMA

Lekkoatleci "Gwdy" na kawie z kierownictwem klubu i trenerami

21:00, 06.08.2019 | Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła
REKLAMA
Skomentuj

W gościnnym hotelu "Gromada" w Pile, lekkoatleci pilskiej Gwdy mieli niecodzienną okazję do spotkania przy kawie z kierownictwem klubu i trenerami.

Tego dnia spotkały się dwie sławy lekkoatletyczne. Bartosz Kowalczyk, wicemistrz Europy juniorów na 5000 m, wicemistrz Polski seniorów również w biegu na 5000 m, reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Kadetów na 1500 m, uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów na 5000 m, uczestnik przełajowych Mistrzostw Świata i Przełajowych Mistrzostw Europy, wielokrotny mistrz Polski i medalista tych mistrzostw w różnych kategoriach wiekowych. Była piękna okazja, by prezes klubu Czesław Pachowicz, wiceprezes i jednocześnie trener Ignacy Krzewiński oraz kierownik klubu Zbigniew Łapacz mogli wręczyć kwiaty i prezent ślubny, bowiem wybranką Bartka jest piękna Filipinka Quennie Kowalczyk. Właśnie na Filipinach młodzi zawarli związek małżeński.

Powodem do satysfakcji dla klubu był również fakt, że czołowa ich biegaczka na średnie i długie dystanse, wielokrotna reprezentantka Polski, medalistka Mistrzostw Polski Sandra Szpott od kilku lat dzielnie łączy naukę na studiach w Stanach Zjednoczonych z wynikami sportowymi na najwyższym poziomie, m.in. jest aktualną młodzieżową wicemistrzynią Polski w biegu na 10.000 m oraz wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Niebawem będzie kończyła studia z zakresu antropologii ukierunkowanej na sądownictwo.

W spotkaniu uczestniczył również Lech Pauliński, wybitny trener zapasów i sumo, trener kadry narodowej i prezes Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego w Poznaniu. Jako przedstawiciel Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu mógł w jego imieniu całej trójce serdecznie pogratulować, jak również kierownictwu klubu PLKS "Gwda" za wspaniały i serdeczny gest w stosunku do swoich najlepszych , zasłużonych zawodników.

(Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Stara GwardiaStara Gwardia

1 0

Szpot to ta , którą podebrano Panu Trenerowi Marciniakowi !!! 12:25, 07.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

były Gwardzistabyły Gwardzista

1 0

Jeśli to prawda to znaczy,że lata lecą a praktyki ciągle ma te same... 13:55, 07.08.2019


REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone