Złoty medal Julianny, srebrny Julii na mistrzostwach Śląska

08:40, 12.09.2022 . Aktualizacja: 17:09, 12.09.2022

W Gliwicach zakończył się jeden z najbardziej prestiżowych europejskich turniejów dla kobiet w boksie - Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska. W zawodach wzięły udział dwie zawodniczki pilskich Sportów Walki.

Julianna Rutkowska po trzech wygranych kolejno z reprezentantkami Ukrainy, Niemiec i Węgier zwyciężyła w kategorii junior 63 kg.

To dobry prognostyk przed mistrzostwami świata juniorek, które za dwa miesiące odbędą się w Hiszpanii. Przypomnijmy, że Rutkowska to tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw Europy.

Julia Kowalska wywalczyła srebrny medal w kategorii kadet 48 kg. Dodatkowo zdobyła doświadczenie w niepunktowanej walce z zawodniczką z Węgier. Kowalska to aktualna wicemistrzyni Polski kadetek.

Jednym z sędziów zawodów był starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Turniej w Gliwicach zgromadził 246 zawodniczek z całego świata. Nie zabrakło pięściarek, które mają na swoim koncie tytuły mistrzyń świata czy złote medale olimpijskie.

Za niespełna dwa tygodnie kolejne emocje z udziałem zawodników Sportów Walki. W Bytowie odbędą się mistrzostwa Polski młodziczek i młodzików w boksie.