Zamknij
REKLAMA

Wystawa prac studentów i absolwentów uczelni artystycznych

14:01, 07.05.2019 | BWAiUP
Skomentuj
REKLAMA

"Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie" - to tytuł wystawy, która zostanie otwarta 10 maja o godzinie 19.00 w Galeria BWAiUP w Pile. Obejrzeć będzie można prace pokonkursowe studentów i absolwentów uczelni artystycznych w Polsce, ukazujące trendy dominujące obecnie w sztuce.

Nagroda Artystyczna UAP jest przyznawana w drodze konkursu "Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie" od 2012 roku. Adresatami konkursu są studenci i absolwenci kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce. Konkurs służy promocji najlepszych z nich, jest także narzędziem popularyzacji malarstwa. Nagroda Artystyczna UAP wynosi 10.000 złotych. Wszystkie osoby nominowane do nagrody otrzymują zaproszenie do udziału w wystawie konkursowej w Poznaniu i w Pile oraz nagrody rzeczowe.

W ósmej edycji konkursu jury wybierało z 223 nadesłanych zgłoszeń. Ostatecznie wybrano 15 nominowanych, którzy wzięli udział w pierwszej odsłonie wystawy, która odbyła się w kwietniu w Galerii Słodownia +1 w Starym Browarze w Poznaniu.

Laureatem Nagrody Artystycznej UAP w 8. edycji konkursu został Krzysztof Mętel. Wyróżnienie w postaci wystawy w Galerii Duża Scena UAP otrzymała Naila Ibupoto. Voucher na zakup materiałów plastycznych o wartości 1500 zł od firmy Royal Talens otrzymała Natalia Brodacka. Wyróżnienie honorowe Dziekan Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP dr hab. Izabeli Kowalczyk otrzymała Amanda Korol. Wszyscy nominowani otrzymali nagrody rzeczowe od firmy Renesans.

Tegoroczni nominowani do Nagrody Artystycznej UAP to: Maciej Andrzejczak, Natalia Brodacka, Dobromiła Hada-Jasikowska, Jędrzej Hofman, Naila Ibupoto, Marcin Janusz Katarzyna Jarząb, Amanda Korol, Aneta Kublik, Urszula Madera, Krzysztof Mętel, Aleksandra Mrozowska, Kinga Popiela, Gabriela Staszak, Paulina Zielska.

(BWAiUP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA