Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z reżyserem Arkadiuszem Gołębiewskim

08:07, 07.12.2019 | fp
Skomentuj fot. Wikipedia
REKLAMA

NSZZ "Solidarność", Starostwo Powiatowe w Pile, I Liceum Ogólnokształcące w Pile i Stowarzyszenia EFFATA zapraszają na spotkanie z reżyserem Arkadiuszem Gołębiewskim oraz pokaz jego filmów "Inka. Zachowałam się jak trzeba" oraz "Wolna Rzeczpospolita Łupkowska".

"Inka. Zachowałam się jak trzeba" - poszukiwania miejsca pochówku legendarnej "Inki", prowadzone przez zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka z IPN stały się pretekstem do filmowej opowieści o Danucie Siedzikównie ps. "Inka”", 17-letniej sanitariuszce i łączniczce z Oddziału V Wileńskiej Brygady AK, działającej na terenie Pomorza, brutalnie zamordowanej przez władze komunistyczne w 1946 roku.

"Wolna Rzeczpospolita Łupkowska" - w 2017 roku podczas remontu w Zakładzie Karnym w Łupkowie na ścianie odkryto napis "SOLIDARNOŚĆ", który wykonał podczas internowania Stanisław Simoni przewodniczący Komisji Zakładowej Solidarności z Cieszyna.

Zapraszamy 12 grudnia o godzinie 17.00 do I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

witcherwitcher

0 1

na robienie filmów artystycznych nie stręczyło talentu i umiejętności,to wziął się za robienie tandetnych ,,produkcyjniaków",zgodnych za to z polityczną koniunkturą ? 10:57, 07.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA