Zamknij
REKLAMA

Ferie w muzeum w Pile. Wybierz lekcję

09:19, 21.01.2020 | fp
REKLAMA
Skomentuj
fot. Muzeum Okręgowe w Pile

Muzeum Okręgowe w Pile zaprasza na "Ferie w muzeum". Lekcjom będzie towarzyszyć zwiedzanie wystawy "Wspomnienia z dzieciństwa. Zabawki PRL-u".

Tematy lekcji:

1. Zgaduj zgadula, bierki nabierki, bączek kręciołek i inne kreatywności
Podczas zajęć dzieci będą mogły: wziąć udział w zabawie, polegającej na odpowiadaniu na zadane pytania, zagrać w gry planszowe, które znane były w czasach PRL-u, zrobić własnoręcznie bączka i inne kreatywności.

2. Bajki oglądajki
W ferie zamieniamy muzeum w mini kino. Na lekcji będą wyświetlane bajki na taśmach celuloidowych z popularnego w latach 70. i 80. projektora "Ania". Po obejrzeniu bajki dzieci wykonają pracę plastyczną.

3. Z Plastusiem za pan brat
W trakcie zajęć dzieci zapoznają się z postacią Plastusia - plastelinowego ludzika z książki M. Kownackiej "Plastusiowy pamiętnik". W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się: jak wyglądał Plastuś, jak miała na imię dziewczynka, która ulepiła Plastusia oraz gdzie mieszkał. Na koniec zajęć każdy wykona swojego plastelinowego przyjaciela.

4. O Misiu, co klapnięte uszko miał
Kim był Miś Uszatek? Dlaczego jedno uszko było inne od drugiego? O tym i o wielu innych ciekawostkach dzieci dowiedzą się w trakcie zajęć. Na koniec lekcji dzieci wykonają pracę plastyczną.
 
Terminy: 28.01. - 07.02.2020 r. (wtorek-piątek). Czas trwania lekcji: 1 godzina. Cena: 5 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy.

Terminy i godziny zajęć dla grup oraz osób indywidualnych będą ustalane po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerem telefonu: 67 211 07 89 lub mailowo [email protected]

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone