Zamknij
REKLAMA

Tajemnice kwiatów sznurkiem wyplatanych

09:29, 18.02.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

W sklepiku Muzeum Ziemi Złotowskiej pojawiła się nowa pozycja: książka "Makrama. Kwiaty sznurkiem wyplatane".

Urodzona w Złotowie Jolanta Surma tworzy prace z dziedziny tkaniny artystycznej, wyplata tkaniny unikatowe techniką makramy od 1981 roku. Jest absolwentką Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy (kierunek pedagogika) oraz Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej koło Sanoka, a także Studium Reklamy w Pile.

Prace artystki zadziwiają oryginalnością i precyzją splotów. Jest mistrzynią tkactwa artystycznego, instruktorką rękodzieła artystycznego, nauczycielką, artystą plastykiem. Inspiracje do tworzenia swoich prac czerpie z natury, dzieł sztuki, otoczenia. Wystawiała swoje prace w wielu miastach w kraju, a także w Sofii, Berlinie, w Londynie (ponad 40 wystaw indywidualnych). Makramy jej autorstwa zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach oraz przeglądach ogólnopolskich i międzynarodowych.

W 2014 roku Jolanta Surma wydała książkę "Makrama. Kwiaty sznurkiem wyplatane", zawierającą sploty i węzły makramy, dokładne opisy wykonania kwiatów, sposoby malowania oraz galerię zdjęć.

W muzealnym sklepiku można nabyć książkę w cenie 25 zł oraz inne przedmioty wykonane przez autorkę publikacji, m.in. kolczyki, sowy, aniołki.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%