Zamknij
REKLAMA

Muzyka Ucha Trzeciego: Krew i TOC

14:02, 14.09.2021 | H.P.
Skomentuj Grupa TOC
REKLAMA

3 października o godzinie 18.00 w RCK Fabryka Emocji odbędzie się koncert dwóch zespołów pod wspólnym szyldem "Muzyka Ucha Trzeciego".

"Muzyka Ucha Trzeciego" to nazwa audycji radiowej, która powstała 26 lat temu w Radiu Sto z inicjatywy Andrzeja Foreckiego i Henryka Palczewskiego. Obecnie nadal nadaje w Rockserwis FM. To także nazwa cyklicznych koncertów w Lublinie, których organizator poprosił założycieli audycji o zgodę na organizowanie imprez właśnie pod takim tytułem. Zarówno audycja jak i koncerty związane są z prezentacją muzyki spoza show-businessu, muzyki niekomercyjnej w różnych jej odmianach. W poprzednich latach takie koncerty w Pile odbywały się pod hasłem "Awangarda w Pile" i być może od 2022 roku powrócą do życia, ale już jako "Muzyka Ucha Trzeciego".

Na pierwszym koncercie w ramach MUT zaprezentują się dwa zespoły: pilska formacja Krew oraz francuskie trio TOC. Krew to już legendarny zespół powstały pod koniec lat 80., kiedy to równie legendarny zespół punkowy z Piły Ręce Do Góry rozpadł się na dwa zespoły - Pidżama Porno i właśnie Krew. Ten ostatni istniał tylko kilka lat, wydając zaledwie jedną kasetę zatytułowana po prostu "Krew" - dzisiaj będącą kolekcjonerskim rarytasem! Po wielu latach, w 2014 roku, została ona wznowiona w formacie CD, wraz z bonusami w postaci wcześniej nigdzie niepublikowanych nagrań.

Zespół Krew przez wiele lat milczał, w ostatnich latach sporadycznie powracając do koncertowania. Muzyka grupy opiera się na swobodnej interpretacji kanonu rocka undergroundowego, z elementami parateatralnymi, multimedialnymi i z mocnymi elementami muzyki psychodelicznej. Najbliższy koncert zatytułowany jest "From Hell To Heaven" i wsparty jest projekcją filmową oraz zdjęciami Iwony Leśniewskiej, a także tekstami Williama Blake'a melodeklamowanymi przez Andrew Kaskowa. Zespół zapowiada, że oprócz nowych kompozycji przedstawi również nowe interpretacje niektórych utworów z legendarnej kasety "Krew". Oprócz Andrew Kaskowa skład tworzą założyciele grupy, czyli: Łukasz Czarny (gitara basowa), Artur Stanilewicz (gitara) i Remigiusz Cholewicki (perkusja). Nowym członkiem jest pianista Marcin Białkowski.

Francuskie trio TOC - Jèrèmy Ternoy (instrumenty klawiszowe, m.in. grał w kultowej francuskiej formacji Magma), Ivan Cruz (gitara) oraz Peter Orins (perkusja) – będzie gościć w Pile drugi raz. Muzycznie opiera się na swobodnej improwizacji opartej o różne formy muzyczne, od jazzu poprzez krautrock aż po awangardowe impresje muzyczne. Z uwagi na to, że podstawą jest improwizacja, każdy koncert ma inny wymiar i trudny jest do przewidzenia. Dyskografia zespołu to już kilkanaście płyt CD i winylowych, niezwykle wysoko ocenionych przez krytyków i słuchaczy. Wszyscy muzycy są członkami stowarzyszenia artystycznego Muzzix z Lille i grają równolegle w innych formacjach, zaś razem - oprócz TOC - zasilają potężną orkiestrę awangardowej muzyki Circum Grand Orchestra.

      Poza koncertem w Pile, TOC zagra również w Poznaniu (2.10.2021), Lublinie (4.10.2021) i Krakowie (5.10.2021).

Bilety 20 zł. Oprócz koncertu w Pile, TOC zagra również w Poznaniu (2.10.2021), Lublinie (4.10.2021) i Krakowie (5.10.2021).

(H.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%