Zamknij
REKLAMA

Poznańskie Muzykalia z Krawczykiem

16:14, 24.09.2021 | Krzysztof Wodniczak
Skomentuj
REKLAMA

Wieczorową wrześniową porą odbył się ostatni z zaplanowanych na ten rok koncertów z cyklu "Poznańskie muzykalia", podczas którego zabrzmiały piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Koncert zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK rozpoczęła Natalia Mierzwa piosenką „Jak minął dzień”. Po niej Ewelina Rajchel zaśpiewała żywiołowo kolejny przebój Krzysztofa Krawczyka „Byle było tak”. Przemsky zabrał słuchaczy w rejs „Parostatkiem”, a Maciej Piotr zaśpiewał przejmująco „To co dał nam świat”. Wokalistom towarzyszył chórek w składzie Marianna Ćwiąkała i Anna Winkler oraz zespół instrumentalny: Kosma Kowalski - gitara, Dominik Tuchołka - bas, Piotr Jaraszkiewicz - perkusja. Za pianinem usiadł Piotr Kałużny, który towarzyszył Krzysztofowi Krawczykowi podczas pierwszych nagrań solowych z Orkiestrą Rozrywkową Polskiego Radia i Telewizji pod dyrekcją Jerzego Miliana w Katowicach.

Tu nastąpiła przerwa w koncercie, podczas której odbyło się wręczenie brązowych medali Zasłużony Kulturze Gloria Artist przyznanych na wniosek Polskiego Towarzystwa Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotra Glińskiego. Nagrodzeni zostali: Krzysztof Wodniczak - dziennikarz muzyczny, manager kultury, „przyjaciel artystów”, współzałożyciel i wieloletni Prezes Polskiego Towarzystwa Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK - oraz Arkadiusz Kozłowski - dziennikarz muzyczny, publicysta, autor najpopularniejszej audycji Radia Merkury „Radio Yesterday”, w której przez ponad 20 lat przypominał muzykę, o której inni już dawno zapomnieli. Od 2016 roku prowadzi kontynuację tej audycji jako „Radio Satysfakcja” w Radiu Poznań oraz jest dyrektorem anteny w tejże rozgłośni. W imieniu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego medale Gloria Artist wręczyła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Po przerwie przy pianinie usiadła Małgorzata Szczawny, a przy mikrofonie stanęła tegoroczna maturzystka Julia Galin, która zaśpiewała „Życia mała garść” oraz „Zwariowany czas”. Natalia Mierzwa przypomniała przebój „Pamiętam ciebie z tamtych lat”. Ewelina Rajchel i Piotr Kałużny wrócili z dwiema piosenkami „Z tobą pójdę jak na bal” y „Rysunek na szkle”. W tej drugiej wokalistce towarzyszyły uzdolnione wokalnie dzieci z ogniska muzycznego działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Buku.

Następnie Przemsky przypomniał utwory „Przyjaciele sprzed lat” i „Pokochaj moje marzenia”. Maciej Kocięcki, któremu towarzyszyło grono fanów, zaśpiewał „Mój przyjacielu” oraz „Chciałem być”. Maciej Piotr powrócił z nieco już zapomnianą piosenką Krzysztofa Krawczyka „Zanim ją spotkałem” z filmu „C'est la vie”. Iga Lewandowska zaśpiewała „Bo jesteś ty” oraz „Nie zostało nam już nic”. Na koniec programu wszyscy wykonawcy razem odśpiewali wielki przebój Krzysztofa Krawczyka „Ostatni raz zatańczysz ze mną”.

Koncert okazał się sukcesem frekwencyjnym - pod amfiteatrem w Parku Wilsona bawiło się ponad 500 osób. Artyści dobrze czuli się w repertuarze Krzysztofa Krawczyka, dlatego ich interpretacje podobały się publiczności, a ta udowodniła, że większość piosenek pamięta i śpiewała razem z wykonawcami. Niektórzy nawet dali się uwieść sile muzyki i ruszyli do tańca.

(Krzysztof Wodniczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%