Zamknij
REKLAMA

Taka będzie Noc Muzeów przy Browarnej 7

15:45, 09.05.2022 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Muzeum Okręgowe w Pile zaprasza w sobotę 14 maja na "Noc Muzeów" do muzeum przy ulicy Browarnej 7.

Program:

19.00-24.00 - zwiedzanie wystaw stałych i wystawy czasowej "Powstanie listopadowe 1830-1831 ze zbiorów Marcina Zdrojewskiego", prezentacja, promocja książki, koncert, wykład, quiz.

19.30 - prezentacja multimedialna: "Zapinki na pograniczu - czyli kilka informacji o fibulach przez wieki na ziemi pilskiej i wałeckiej", promocja książki: Znaleziska i informacje o zapinkach na Ziemi Wałeckiej i w jej okolicach - Robert Kraszczuk z Wałcza.

20.30 – koncert "Piosennik romantyczny w wykonaniu Jacka Kowalskiego" (słowo, śpiew, gitara) i Henryka Kasperczaka (lutnia, gitara romantyczna) z Poznania (Secesja, I piętro).

21.40 - losowanie nagród dla uczestników quizu: Coś tu nie pasuje. Zgadniesz co? (Secesja, I piętro)

22.00 - oprowadzanie po wystawie "Powstanie listopadowe 1830-1831 ze zbiorów Marcina Zdrojewskiego" - Marek Fijałkowski.

23.00 - wykład "Podwodne archeologiczne penetracje w Gwdzie" - dr Jarosław Rola.

Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka produktów spożywczych długoterminowych w puszkach i innych trwałych opakowaniach, które zostaną przekazane do "Free shop" mieszczącego się przy ulicy Śródmiejskiej 11 w Pile dla rodzin z Ukrainy. Zbiórka będzie prowadzona przez wolontariuszy reprezentujących Stowarzyszenie AGAMA - organizację, której jednym z celów jest organizowanie i niesienie pomocy dobroczynnej, rozwojowej i charytatywnej, społecznie użytecznej i rozwojowej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%