Zamknij
REKLAMA

Senator Szejnfeld przy mikrofonie wśród jazzmanów

10.00, 08.08.2022 Kamila Łańska, dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda
Skomentuj
REKLAMA

Organizowane od 1971 roku Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe są najstarszą tego typu imprezą w Europie.

- Ich organizacja, zawsze na najwyższym poziomie artystycznym, zasługuje na podziw i uznanie! - uważa senator Adam Szejnfeld, który już kolejny raz był gościem honorowym koncertu galowego, który wieńczył dwa tygodnie jazzowego grania i śpiewania w Chodzieży.

W koncercie, który otworzył Marcin Kita - dyrektor Chodzieskiego Domu Kultury, a prowadził Janusz Szrom - dyrektor artystyczny warsztatów, udział wziął także Jacek Gursz - burmistrz Chodzieży, a swój adres przesłał także Jacek Bogusławski - członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Tegoroczna, 52. edycja Warsztatów odbywała się w Chodzieży w dniach 24 lipca - 6 sierpnia.

- Wykwalifikowana kadra, niesamowita atmosfera, wspaniałe zaangażowanie artystów z Polski i z całego świata, to gwarancja zetknięcia się z jazzem na najwyższym poziomie – komentuje chodzieskie tradycje jazzowe senator Adam Szejnfeld. - Trudno zatem się dziwić, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uznało chodzieską imprezę za jedno z najważniejszych przedsięwzięć artystycznych w Polsce!

W Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży w bieżącym roku udział wzięło ok. 200 uczestników korzystając z lekcji śpiewu, nauki gry na gitarze basowej czy biorąc udział w wykładach w klasie harmonijki ustnej, fletu i klarnetu. Było też wiele innych atrakcji muzycznych, a dla mieszkańców i miłośników jazzu przede wszystkim organizowano otwarte koncerty, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

- Warto podkreślić, iż nie zapomniano podczas tej artystycznej imprezy także o Ukrainie i ofiarach bestialskiej wojny wywołanej przez Federację Rosyjską. Były na ten temat słowa ze sceny, choćby dyrektora Marcina Kity, ale zbierano także fundusze na pomoc Ukraińcom w Polsce - z uznaniem zauważył senator Adam Szejnfeld.

(Kamila Łańska, dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

witcherwitcher

0 3

no teraz wyobraźcie sobie Podrzucka albo Kubiak na jego miejscu ! 🤣 10:59, 08.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

5 0

Te POWCE są do wszystkiego...czyli do niczego...buhaha. Ale masz racje Panie Szejnfeld, weź się lepiej za muzykę... 13:12, 08.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Szejnfelda Szejnfelda

0 3

Głowskiego,czy Augustyna widywałem i w kinie i na,,Blues Expresie"w knajpie przy piwku..normalni ludzie.Drętwiaków z PiSu co najwyżej na obciachowym,,marszu dla życia"🤣 15:00, 08.08.2022


kuracjusze z ZKkuracjusze z ZK

3 1

Wszystkim senatorom totalnej opozycji dziękujemy za zablokowanie projektu PIS który miał na celu podwyższania nam kar...👍 14:54, 08.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%