Zamknij
REKLAMA

Kryształowy Kamerton ZAKR dla Tomasza Dolskiego

09:55, 21.11.2016 | fp
Skomentuj
REKLAMA

21-letni Tomasz Dolski, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Pile, a obecnie student III roku Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy - wydział dyrygentury, jazzu i edukacji muzycznej, otrzymał prestiżową nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.

Kryształowy Kamerton ZAKR został wręczony Tomaszowi podczas Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2016, który odbył się w warszawskim Centrum Expo XXI. Dotychczas wśród laureatów tego szczególnego wyróżnienia znaleźli się m.in. Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski i Zbigniew Namysłowski. Ponadto młody muzyk i kompozytor zajął II miejsce w kategorii „Dźwięk”.

Na Polskim Festiwalu Sztuki Orzeł 2016 artysta wykonał swoje dwie kompozycje, jedną z płyty „Love to Music” wydanej w 2014 roku nakładem wytwórni Luna Music oraz najnowszy utwór z drugiej płyty, którą ma nadzieję niebawem wydać.

W jury festiwalu zasiedli Maria Szabłowska, Jerzy Petersburski Jr, Marek Gaszyński i Krzysztof Dzikowski.

W najbliższym czasie Tomasz Dolski zagra następujące koncerty: 24 listopada w Warszawie, 4 grudnia w Rzeszowie, 6 grudnia we Wrześni i 17 grudnia w Pile  (koncert charytatywny w Galerii VIVO!).

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%