Zamknij
REKLAMA

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w SP nr 11 w Pile

09:20, 12.11.2019 | SP nr 11 w Pile
Skomentuj fot. SP nr 11 w Pile
REKLAMA

Na chwilę przed 101. rocznicą odzyskania przez Polskę wolności, Szkoła Podstawowa nr 11 w Pile uczciła ten podniosły moment szeregiem działań, które mają podgrzewać w uczniach miłość do Ojczyzny i kultywować patriotyzm jako jedną z ważniejszych wartości w życiu.

W piątek odbyły się uroczyste apele z udziałem uczniów różnych klas, przygotowanych pod okiem nauczycieli: Małgorzaty Mostek, Emila Bobrowskiego oraz Doroty Fąs, która zadbała o stronę muzyczno-wokalną, wprowadzając na scenę solistów oraz zespół Akcent. Montaż słowno-muzyczny uświetniła obecność gości: radnej Rady Miasta Piły Zdzisławy Karpińskiej oraz wiceprzewodniczącej Rady Rodziców SP ne 11 w Pile  Joanny Zwarycz-Piątek, a także dyrekcji szkoły. W jej imieniu przemówienie wygłosił dyrektor Grzegorz Wądołowski, który wspomniał moment odzyskania niepodległości i życzył wszystkim zebranym radosnego świętowania 11 listopada.

W tym samym czasie uczniowie klas ósmych przeszli ulicami miasta, aby wziąć udział w Pierwszym Przemarszu Niepodległościowym Szlakiem Pilskich Pomników i Obelisków. Każda klasa złożyła pod dwoma pomnikami znicz oraz przedstawiła dla zebranych informacje o danym obiekcie. Piękna pogoda wtórowała młodym patriotom, by jeszcze piękniej przeżywali odzyskanie przez Polskę niepodległości.

O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie pozostałych klas włączyli się w ogólnopolskie odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” - wspaniałego symbolu narodowego. W holu szkoły można obejrzeć wystawę polskich osobistości, które znacząco przyczyniły się do odzyskania wolności naszego kraju 100 lat temu. Uczniowie SP nr 11 zaangażowali się również w przygotowanie kiermaszu marcińskiego pod opieką Samorządu Uczniowskiego i pań: Karoliny Pawłowskiej i Magdaleny Straszewskiej. Wszystkie wypieki cieszyły się niezwykłą popularnością i zniknęły w zaskakująco szybkim tempie.

To był piękny dzień! Wszyscy dumnie z biało-czerwonymi kotylionami na piersiach i radością w sercu wrócili do domów.

(SP nr 11 w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA