Zamknij
REKLAMA

Ferie z zimowymi czarami w pilskiej bibliotece

12:49, 27.01.2020 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Masz talent? Własne pomysły? Poszukujesz nowych zainteresowań? Chcesz kreatywnie spędzić czas? Oto propozycje biblioteki w Pile na ferie.

Zapraszamy w czasie ferii (27 stycznia - 7 lutego) na "Zimowe czary w Bibliotece". Codziennie w godzinach otwarcia Oddziału dla Dzieci i filii bibliotecznych nieodpłatnie gry planszowe i multimedialne programy edukacyjne, dla młodszych dzieci kolorowanki i ilustrowanie ulubionych książek. Ponadto sympatyków gier na konsole zapraszamy do strefy gier, w Filii nr 1 przy ul. Ludowej 11.

Zajęcia zorganizowane będą się odbywały codziennie  w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Głównej oraz raz w tygodniu, w czwartki, w Filii nr 9. Szczegóły na naszej stronie www.biblioteka.pila.pl

Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14, tel. 67 351 79 03, wew. 34, godz. 11.00-12:00
Poniedziałek - „Planszówkowy zawrót głowy!” - Zimowe rozgrywki w grach planszowych 5 sekund, Dixit, Gorący ziemniak, Duuuszki.
Wtorek - „Zimowe hece w bibliotece” - zabawy integracyjne i zręcznościowo-ruchowe.
Środa - „Zmodeluj coś z nami” - warsztaty porcelanowe/ warsztaty mydlarskie.
Zajęcia przybliżające historię powstania porcelany i mydła połączone z wykonywaniem ozdób z masy porcelanowej i mydełek zapachowych.
Czwartek - „Ucho van Gogha” / „Uśmiech  Mona Lizy” - warsztaty literacko-plastyczne. Warsztaty przybliżające dzieciom tematykę malarstwa, pobudzające wyobraźnię oraz poszerzające wrażliwość na odbiór dzieł z zakresu literatury i sztuki.
Piątek - „Małe kino” - projekcje filmów i bajek „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, „Król Lew”.

Filia nr  9, ul. Wenedów 8A, tel. 67 353 39 91, raz w tygodniu, czwartek godz. 16.00-17.00
30 stycznia - „Jak wygląda zima” - Kubuś Puchatek i jego przyjaciele opowiadają o zimie. Zabawa ( bitwa na gazetowe śnieżki). Praca plastyczna „Dlaczego płatki śniegu mają różne kształty”.
6 lutego - „Kto nie kupi jedzenia w sklepie?” Kubuś Puchatek i jego przyjaciele opowiadają o dokarmianiu zwierząt zimą. Zabawy „bałwankowe” (zabawy, łatwe krzyżówki, układanki na temat bałwanka). Praca plastyczna „Dokarmiamy ptaki” (wykonanie karmnika dla ptaków z różnych materiałów).

Kanwą zajęć będą książki „Moja pierwsza encyklopedia - natura” ( z serii Disney uczy) oraz „Ziemia, morze i niebo” (z serii Świat bez tajemnic ) Jackie Gaff.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone