Zamknij
REKLAMA

8 czerwca zaczynają się matury. Na początek język polski

08:31, 05.06.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

W tym roku do egzaminów maturalnych w powiecie pilskim przystąpi 970 uczniów, w tym 692 tegorocznych absolwentów szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.

W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne maturzyści przystąpią jedynie do egzaminów pisemnych.

- Ze względu na pandemię koronawirusa maturzyści nietypowo kończyli rok szkolny, podobnie w nieco innych warunkach będą  zdawać egzaminy maturalne. Zostaną one przeprowadzone w kilkudziesięciu salach, by zachowana była odpowiednia odległość, maturzyści będą wyposażeni w maseczki, pomieszczenia będą odkażane. Szkoły pod względem bezpieczeństwa sanitarnego są dobrze przygotowane. Wierzę, że uczniowie dobrze również zdadzą egzaminy. Powodzenia! - starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Do egzaminów maturalnych przystąpią także uczniowie, którzy nie podchodzili do niego w poprzednich latach, podwyższający wynik lub zdający dodatkowy przedmiot albo poziom poszerzony.
 
Na terenie Powiatu Pilskiego egzaminy odbędą się 9 szkołach: w 8 w Pile oraz w CKZiU w Wyrzysku.
 
Plan najważniejszych egzaminów maturalnych:  
Poniedziałek, 8 czerwca, godz. 9.00 - język polski poziom podstawowy, godz. 14.00 - poziom rozszerzony.
Wtorek, 9 czerwca, godz.  9.00 - matematyka poziom podstawowy
Środa, 10 czerwca, godz. 9.00 - język angielski poziom podstawowy, godz. 14.00 - poziom rozszerzony.  
Poniedziałek, 15 czerwca, godz. 9.00 - matematyka poziom rozszerzony
Czwartek, 18 czerwca, godz. 9.00 - j. niemiecki poziom podstawowy, godz. 14.00 - język niemiecki poziom rozszerzony.  
 
Egzaminy odbędą się w kilkudziesięciu salach, z zachowaniem odległości między stolikami. Szkołom przekazano 2100 maseczek oraz 60 przyłbic. Ponadto szkoły posiadają płyny dezynfekujące, rękawice. Uruchomiono dodatkowe wejścia do szkół, aby maksymalnie rozładować zbiorowiska uczniów. Kadra pedagogiczna została odpowiednio przeszkolona.

W pierwszym dniu do egzaminu z języka polskiego przystąpi łącznie 809 uczniów w 43 salach, z matematyki 903 uczniów w 44 salach, a z języka obcego 926 uczniów w 71 salach. W przeprowadzaniu egzaminu zaangażowanych będzie w poszczególnych dniach odpowiednio: 133, 142 i 200 nauczycieli.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA