Zamknij
REKLAMA

Ekonomia w wydaniu magisterskim na PUSS

13:20, 16.06.2020 | PUSS w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile otwiera kolejne możliwości w wyborze studiów - tym razem są to dwuletnie studia magisterskie.

- Tworząc studia magisterskie na kierunku ekonomia staraliśmy się bardzo dokładnie wsłuchać w potrzeby i oczekiwania studentów w zakresie kontynuacji kształcenia. Wiemy, że potrzebują zaawansowanej wiedzy oraz konkretnych umiejętności i kompetencji. Studenci oczekują konkretów, dlatego jesteśmy przekonani, że oferta studiów spełni ich oczekiwania. Stawiamy na praktykę, stąd oprócz solidnej porcji wiedzy, w programie studiów dominują zajęcia takie jak: ćwiczenia, laboratoria czy projekty. Pracownicy Katedry Ekonomii to w znakomitej większości praktycy, których wiedza jest bardzo ceniona - podkreśla Kierownik Katedry Ekonomii dr Katarzyna Orfin-Tomaszewska.

Oferta studiów magisterskich skierowana jest do szerokiej grupy osób, które ukończyły studia I stopnia - licencjackie lub inżynierskie. Kierunek ma charakter praktyczny, przygotowujący specjalistów w ramach dwóch specjalności: ekonomia menedżerska, gdzie pojawią się przedmioty z zakresu zarządzania w przedsiębiorstwie, m.in. informacją, ryzykiem czy personelem, nowoczesnych metod zarządzania, analizy ekonomiczno-finansowej inwestycji, praktycznych aspektów działalności i finansowania przedsiębiorstwa, czy realizacji i kontroli strategii przedsiębiorstwa.

Na drugiej specjalności rachunkowość i doradztwo finansowe, studenci zmierzą się z takimi przedmiotami, jak m.in. audyt i kontrola finansowa w przedsiębiorstwie, podstawy doradztwa podatkowego, doradztwo finansowo-ubezpieczeniowe. Będą uczyć się pracy z popularnymi programami księgowymi, co pozwoli im na właściwe zarządzanie kosztami i wynikami, przygotowanie planów finansowych oraz przeprowadzanie kontroli zarządczej. Absolwenci tej specjalności znajdą zatrudnienie jako jako dyrektorzy finansowi, menedżerowie wszystkich szczebli zarządzania, analitycy finansowi, controllerzy, konsultanci biznesowi i niezależni eksperci w przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych.

Warto zaznaczać, że partnerem Uczelni jest Centrum Informacji Księgowej, dlatego też studia doskonale przygotowują do przystąpienia do egzaminu i uzyskania Certyfikatu Księgowego.

- Proces tworzenia studiów był oparty na szerokich konsultacjach z podmiotami gospodarczymi w regionie, jak również podmiotami administracji państwowej. Naszym celem jest wyposażenie studentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje, które będą cenne na rynku pracy. Sukces studentów to nasz sukces - podkreśla kierownik Katedry.

(PUSS w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA