Zamknij
REKLAMA

Pożegnali zdalnie rok szkolny 2019/2020

14:45, 26.06.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

W szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Pilski naukę ukończyło blisko 5300 uczniów, w tym prawie 780 absolwentów klas maturalnych, którzy dzisiaj oficjalne zakończyli rok szkolny.

Pożegnanie ze szkołą jest w tym roku wyjątkowe, podobnie jak wyjątkowe były minione miesiące nauki. Nie ma uroczystych akademii w szkołach, uścisków dłoni, gratulacji. Nauczyciele żegnają się z uczniami zdalnie.

Dzień przed wakacjami starosta pilski Eligiusz Komarowski odbył również zdalną rozmowę z uczniami I LO w Pile poprzez platformę TEAMS, na której przez kilkanaście ostatnich tygodni prowadzone były szkolne zajęcia.

- Rozmawialiśmy m.in. o inwestycjach jakie czynione są w ich szkole obecnie, takie jak np. budowa hali sportowej, i tych, które będą poczynione w przyszłości. Wspomniałem o nowym wyposażeniu wielu pracowni przedmiotowych w ramach Szkoły Ćwiczeń, która tu powstanie - mówi starosta.

Uczniowie pytali, czy w końcu ich szkoła stanie się elitarna, tak jak było przed laty. Starosta zapewnił, że działa w tym kierunku i zrobi wszystko, by tak się stało. Na koniec życzył im udanych i bezpiecznych wakacji.  

Specjalne życzenia i podziękowania starosta Eligiusz Komarowski przesłał wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.

- Pandemia odmieniła nasze życie, odmieniła również szkolną rzeczywistość. To był trudny egzamin z życia, ale wszyscy zdali go znakomicie. Dziękuję uczniom za wytrwałość, dziękuję nauczycielom, pedagogom, którzy sprostali temu trudnemu zadaniu, dziękuję rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci i nauczycieli. Wszystkim życzę bezpiecznego i udanego wypoczynku, maturzystom jeszcze, jak najlepszych wyników z egzaminów i by z powodzeniem realizowali swoje dalsze plany życiowe - powiedział starosta.

STATYSTYKI:
Rok szkolny 2019/2020 kończy łącznie 5298 uczniów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski, w tym 24 kwietnia 2020 r. szkołę ukończyło szkołę 778 absolwentów szkół maturalnych (387 z liceów ogólnokształcących i 391 z techników). 26 czerwca 2020 r. zakończyło naukę 4520 uczniów, w tym opuściło mury szkół 176 uczniów III klas branżowych szkół I stopnia.

Na koniec roku starosta pilski przyznał również 13 stypendiów naukowych - 12 za osiągnięcia w sporcie i 4 stypendia artystyczne.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA