Zamknij
REKLAMA

1315 pierwszoklasistów w szkołach ponadpodstawowych

08:40, 01.09.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

W szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski rozpoczyna dziś naukę 5652 uczniów, w tym 1315 w pierwszych klasach.

Szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Pilski są dobrze przygotowane do prowadzenia zajęć w każdym wariancie, przede wszystkim w trybie stacjonarnym, ale również w trybie mieszanym, czy zdalnym. Zostały zapewnione bezpieczne warunki nauki i pracy.

- Rok szkolny będzie z pewnością ogromnym wyzwaniem, nie tylko dla uczniów, nauczycieli i rodziców, ale dla nas wszystkich. Panująca pandemia wymusiła na nas nowe zachowania. Musimy być bardziej ostrożni i odpowiedzialni za samych siebie i za innych. Minione miesiące były również  czasem wytężonej pracy. Ciężko pracowaliśmy, aby umożliwić uczniom naukę w nowoczesnych warunkach, inwestowaliśmy w bazę sportową, modernizację pracowni dydaktycznych, wprowadziliśmy nowe kierunki nauki z godne z zapotrzebowaniem rynku pracy, zwłaszcza w szkolnictwie o profilu zawodowym - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile Powiat Pilski uruchomił na przykład nowy kierunek "technik fotografii i multimediów", gdzie młodzież pozna podstawy fotografii, grafiki i montażu telewizyjnego, a w szkolnym studiu filmowym poczuje się jak prawdziwy operator.

- Uczyniliśmy bardzo wiele, aby stworzyć uczniom jak najlepsze możliwości do nauki i rozwoju. Życzę uczniom i nauczycielom i nam wszystkim, przede wszystkim, żebyśmy byli zdrowi, mogli pracować w bezpiecznych warunkach i realizacji zamierzonych celów. Wszystkiego dobrego - dodaje starosta.

Najważniejsze inwestycje Powiatu Pilskiego w oświatę na nowy rok szkolny 2020/2021:

1. Modernizacja Stadionu Powiatowego przy ul. Okrzei w Pile, na którym będzie można korzystać z dwóch boisk do piłki nożnej oraz m.in. z tartanowej bieżni. Poza sportowymi aspektami obiektu postawiliśmy też na kulturę i rekreację oddając do dyspozycji dzieci i młodzieży profesjonalną scenę oraz część z siłownią oraz wiatami rekreacyjnymi, gdzie zbudowaliśmy ścianę do graffiti.

2. Pod koniec roku zakończy się budowa nowoczesnej hali sportowej przy ul. Pola w Pile, inwestycja, na którą uczniowie czekali od lat. Jesienią zakończy się remont budynku dawnego kina Iskra przy ul. Kilińskiego, gdzie powstanie Centrum Integracji Społeczno-Kulturalno-Naukowej Centrum "Iskra".

3. Powiat Pilski pozyskał 1,3 mln na Szkołę Ćwiczeń, która ruszy w I LO przy ul. Pola w Pile. Odbywać się w niej będą szkolenia dla nauczycieli z zakresu praktycznego przekazywania wiedzy z użyciem nowych technologii, ale zostanie wyposażonych aż 8 pracowni dydaktycznych w nowoczesny sprzęt:  komputery, tablice interaktywne, projektory i kamery.

4. W Powiatowym Centrum Edukacji ruszył projekt "Gotowi do pracy", w ramach którego wyposażone zostaną 4 nowe pracownie specjalistyczne. Do tego placówka zostanie rozbudowana o nowy budynek, w którym powstanie Centrum Innowacji Technologicznych. To inwestycja wartości 27 mln zł. W sierpniu Powiat Pilski złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w kwocie 23 mln zł.

W ramach projektu powstanie i doposażonych w nowoczesny sprzęt będzie łącznie 26 pracowni. Nauka odbywać się będzie na sprzęcie, którym obecnie dysponują zakłady pracy. Stworzymy zatem realne warunki do wykonywanego w przyszłości zawodu. Powstaną tu m.in.: pracownia robotyki, automatyki i mechatroniki.

5. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile za kwotę blisko1mln złotych zrealizowane zostaną dwa programy: w ramach "Mali Odkrywcy" powstanie nowoczesna interaktywna pracownia matematyki, odbędą się także kursy dla uczniów i szkolenia kadry, natomiast "Edukacja ku niezależności" umożliwi nabycie uczniom praktycznych umiejętności dzięki powstaniu i wyposażeniu nowych pracowni: stolarskiej, krawieckiej gastronomicznej, prac biurowych, artystycznej i rękodzielniczej.

6. W tym roku kończy się pierwszy etap Eko-Edukacji w Powiecie Pilskim. To projekt na kwotę 1,7mln złotych, z którego m.in. stworzono i wyposażono laboratorium w Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej w I LO w Pile. Powstały ścieżki dydaktyczne m.in. koło budynku Starostwa Powiatowego oraz na terenie nadleśnictw Kaczory i Zdrojowa Góra. Przeprowadzono szereg kampanii informacyjnych na temat kształtowania proekologicznych zachowań mieszkańców.

Już niebawem ruszy drugi etap tego projektu wartości 2 mln zł, w ramach którego akcje te będą kontynuowane, powstaną również ciekawe edukacyjne obiekty wokół naszych szkół.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA