Zamknij
REKLAMA

Erasmus Day - dlaczego warto studiować poza granicami kraju

14:33, 29.04.2022 | Aleksandra Fabiszak, rzecznik prasowy PUSS w Pile
Skomentuj fot. ANS w Pile
REKLAMA

Studia to doskonały moment do nawiązywania przyjaźni, zdobywania doświadczenia akademickiego, poznania studentów z całego świata. Takie możliwości daje międzynarodowy program wymiany akademickiej Erasmus+.

Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile od roku 2007 gości u siebie studentów zagranicznych i wspiera wyjazdy swoich studentów poza granice kraju. Każdego roku w murach pilskiej uczelni przebywa kilkudziesięciu studentów zagranicznych i to właśnie oni, wraz z lokalnymi studentami, opowiedzieli, dlaczego warto skorzystać z niesamowitej studenckiej przygody.

Okazją do spotkania z Erasmusami stał się Erasmus Day, który dział współpracy międzynarodowej ANS organizuje od wielu lat. Tym razem studenci zagraniczni mówili m.in. o kambodżańskich tradycjach i zwyczajach, o studiowaniu we włoskiej Pavii, o doświadczeniach, które zmieniają studenckie życie oraz o poznawaniu nowych miejsc na świecie.

Studenci ANS w Pile, którzy skorzystali z programu wymiany międzynarodowej, przedstawili zalety studiowania poza granicami i pokazali drogę - od bycia opiekunem studentów programu Erasmus+ w Polsce, po stanie się uczestnikiem programu i studiowaniu w Turcji.

Erasmusi skosztowali polskich przysmaków, a na koniec wspólnie z polskimi studentami stworzyli mural, który wypełniony został flagami z różnych stron świata.

Erasmus Day ponownie ukazał, że mimo różnic kulturowych i religijnych studenci z różnych państw stanowią akademicką rodzinę, którą łączą te same wartości.

Dla przypomnienia: dzięki programowi Erasmus+ można odbyć jeden semestr studiów lub kilka miesięcy praktyk na innym kontynencie. ANS w Pile współpracuje z ponad 40. uczelniami zagranicznymi - nie tylko w Europie, ale także w Ameryce Południowej i Azji.

ANS w Pile gościła ponad 1000 osób - studentów i pracowników z uczelni zagranicznych, a ponad 300 osób z ANS w Pile wyjechało do uczelni partnerskich, nie tylko na kontynencie europejskim.

(Aleksandra Fabiszak, rzecznik prasowy PUSS w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

wyjeżdżajcie wyjeżdżajcie

2 1

z tego poje..nego kraju młodzi ludzie i NIGDY tu nie wracajcie !
15:08, 29.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%