Zamknij
REKLAMA

Światowe autorytety kryminologiczne w ANS w Pile

10.59, 06.12.2022 Aleksandra Fabiszak, rzecznik prasowy PUSS w Pile Aktualizacja: 10.59, 06.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Od 7 do 9 grudnia Piła stanie się centrum międzynarodowych obrad dotyczących przestępczości, prawodawstwa w sprawach karnych oraz bezpieczeństwa publicznego. Wszystko to za sprawą Katedry Kryminalistyki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, która organizuje konferencję międzynarodową.

Omawiane zagadnienia dotyczyć będą m.in. najnowszych badań z zakresu kryminologii, pracy policyjnej w aspekcie badań kryminalistycznych (przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstwa gospodarcze, cyberprzestępczość, problemy wykrywalności), resocjalizacji oraz bezpieczeństwa publicznego w ujęciu globalnym oraz lokalnym.

Na konferencji w ANS w Pile pojawią się autorytety świata naukowego z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Czech i Ukrainy, m.in.:

• prof. Katarzyna Celińska - The City University of New York (Stany Zjednoczone). Znany socjolog i prawnik. W swojej działalności koncentruje się na zagadnieniach z obszaru kryminologii, polityki kryminalnej oraz wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

• prof. Arthur Hartmann - Uniwersytet Administracji Publicznej w Bremie (Niemcy). Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i wielu projektów badawczych. Swoje zainteresowania kieruje wokół kary pozbawienia wolności w Niemczech, praw osób poszkodowanych, roli mediacji w postępowaniu karnym oraz wokół zależności pomiędzy  przestępczością a migracją.

• prof. Ross Coomber - jeden z najbardziej znanych kryminologów w Wielkiej Brytanii. Jest profesorem kryminologii i socjologii na Uniwersytecie w Liverpoolu i ma ponad 30-letnie doświadczenie w badaniach nad narkotykami i alkoholem. Jego badania są silnie interdyscyplinarne, oparte na współpracy z naukowcami medycyny sądowej i chemii, lekarzami, specjalistami wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Profesor połączy się on-line z uczestnikami konferencji.

• Mark D. Atkinson - emerytowany sędzia (Austin, Stany Zjednoczone), który przez 32 lata orzekał w sprawach karnych w Stanie Teksas. Aktualnie pełni obowiązki dyrektora Centrum Szkolenia Sędziów - pozarządowej organizacji, zajmującej się dokształcaniem sędziów w Teksasie. Mark D. Atkinson jest jednym z organizatorów wymiany między środowiskami sędziowskimi, kuratorskimi i akademickimi ze Stanów Zjednoczonych i Polski.

Wraz z gośćmi zagranicznymi podczas konferencyjnych obrad w ANS w Pile wystąpią wybitni badacze z naszego kraju: prof. Wojciech Zalewski (Uniwersytet Gdański), prof. Jarosław Utrat-Milecki (Uniwersytet Warszawski), prof. Marcin Kadej (Uniwersytet Wrocławski), prof. Dagmara Feist (Uniwersytet Warszawski), prof. Mariusz Sztuka (Uniwersytet Jagielloński), prof. Piotr Chomczyński (ANS w Pile) oraz prof. Przemysław Frąckowiak (ANS w Pile).

Goście, do których należeć będą również przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości oraz policji, będą mieli także okazję zobaczyć nowoczesne pracownie Katedry Kryminalistyki ANS w Pile, a także pojawią się z wizytą we współpracującej z uczelnią firmą Signify w Pile.

Celem spotkania - tak znaczącego grona fachowców z różnych dziedzin nauki i praktyki - jest rozszerzenie współpracy między jednostkami badawczymi i ekspertami z zakresu kryminalistyki i kryminologii, poznanie najnowszych wyników badań międzynarodowych oraz rozwijanie współpracy między środowiskami akademickimi. 

Pierwsze obrady odbędą się 7 grudnia o godzinie 10.00 w Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Językami konferencji będą język angielski oraz język polski.

(Aleksandra Fabiszak, rzecznik prasowy PUSS w Pile)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

VERSOVERSO

3 1

A Brunon Hołyst nie zaproszony u którego pisałem przec laty pracę magisterską ? Największy w Polsce pionier nauk związanych z kryminologią, kryminalistyka, wiktymologia i suicytologia. Guru tych tematów 20:00, 06.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sam faktsam fakt

0 3

że to twój idol go dyskwalifikuje 🤣 22:13, 06.12.2022


REKLAMA
0%