Zamknij

XVIII Festiwal Nauki - trzy dni z technologią emocji. I nie tylko...

12:17, 18.02.2025 Aktualizacja: 12:23, 18.02.2025 ok. 3 min. czytania
Skomentuj

Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile zaprasza w dniach 12-14 marca na XVIII Festiwal Nauki w Pile.

Festiwale Nauki to wydarzenia kulturalno-naukowe, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców: dzieci, uczniów szkół średnich, studentów oraz społeczności regionu północnej Wielkopolski.

Od 18 lat pilska uczelnia przybliża świat nauki, sztuki, kultury, pokazując, że nie jest to świat hermetyczny, nie jest to również świat skomplikowany - wystarczy go tylko odpowiednio przedstawić.

Podczas tegorocznego wydarzenia ANS w Pile skupi się na technologii emocji. Aktualnie w nauce, w mediach, w dyskusjach społecznych, mowa jest o nieuchronności wpływu AI oraz nowych technologii na każdą sferę naszego funkcjonowania.

Jak przekonują naukowcy, analiza emocji będzie potrzebna niemal w każdej dziedzinie. To dzięki niej samochód w porę zaproponuje odpoczynek, medyczne skanery wykryją ból osoby w śpiączce, a komputer będzie mógł dopasować grę do przeżyć użytkownika.

Czy technologia może czuć? A może to emocje napędzają rozwój technologii?

Wyobraźcie sobie świat, w którym sztuczna inteligencja potrafi przewidywać emocje, gry komputerowe budzą prawdziwe uczucia, a naukowcy analizują materię przez pryzmat emocji. Brzmi, jak science fiction?

A jednak to nasza rzeczywistość i właśnie o niej będzie mowa podczas XVIII Festiwalu Nauki Technologia Emocji!

Przed uczestnikami 3 dni pełne emocji, niesamowitych warsztatów i fascynujących pokazów!

Całość rozpocznie się 12 marca od spotkania z Mariuszem Tomaszewskim, ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji, który pokaże, jak AI coraz lepiej rozumie ludzkie emocje i jak zmienia świat, w którym żyjemy.

A to dopiero początek, bo w programie znajdują się takie tematy jak m.in.:

  • Emocje i ciało - jak nasze uczucia wpływają na naszą fizyczność?
  • Stres i skóra - jak stres odbija się na naszej skórze? Poznasz odpowiedzi, które mogą zmienić Twoje spojrzenie na to, co czujesz.
  • Jak przeżywać emocje, by nie zrazić innych - warsztaty, które pokażą, jak ogarniać emocje w życiu, by nie zepsuć sobie relacji z innymi.
  • Technologia w transporcie - 4. rewolucja przemysłowa, Internet Rzeczy i jak to wszystko wpływa na nasze emocje podczas podróży.
  • Reklamowa Sigma - jak emocje wykorzystuje reklama, by wciągnąć nas w swój świat? To temat, który sprawi, że spojrzysz na reklamy zupełnie inaczej.
  • Kod emocji: misja ratunkowa - escape room w Centrum Symulacji Medycznych, który pozwoli Ci poczuć prawdziwą adrenalinę i rozwiązać emocjonujące zagadki.
  • Wirtualna rehabilitacja - a co, jeśli roboty będą nas rehabilitować? Przyszłość medycyny to technologia, która może odmienić nasze życie!
  • Emocje w strukturach materii - zaskakujące odkrycie: czy emocje mogą zapisać się w strukturach materii? Przyjdź i sprawdź!
  • Emocje i insekty - zajrzymy do świata insektów i zobaczymy, jakie emocje wywołują w nas owady.
  • Kryminalistyka - warsztaty daktyloskopijne, podczas których poczujesz się jak detektyw.
  • „Nie kręć!” - emocje, które zdradzają prawdę. Dowiecie się, jak emocje mogą zdradzać prawdziwe intencje i stan psychiczny drugiej osoby.

Festiwal to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa i niezapomniane wrażenia! Zapraszamy do udziału w warsztatach, pokazach, symulacjach i wielu innych wydarzeniach, które sprawią, że będzie to czas pełen inspiracji, emocji i nowych odkryć.

XVIII Festiwal Nauki w Pile będzie miał również charakter Drzwi Otwartych. Maturzyści będą więc mieli idealną okazję, by poczuć akademicki klimat, zapoznać się z ofertą dydaktyczną i zobaczyć, jak wygląda nauka w praktyce.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, lecz wymaga wcześniejszej rejestracji online.

Szczegóły TUTAJ.

(Aleksandra Fabiszak, kierownik działu rektora, rzecznik prasowy ANS w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%