Festiwale Nauki to wydarzenia kulturalno-naukowe, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców: dzieci, uczniów szkół średnich, studentów oraz społeczności regionu północnej Wielkopolski.
Od 18 lat pilska uczelnia przybliża świat nauki, sztuki, kultury, pokazując, że nie jest to świat hermetyczny, nie jest to również świat skomplikowany - wystarczy go tylko odpowiednio przedstawić.
Podczas tegorocznego wydarzenia ANS w Pile skupi się na technologii emocji. Aktualnie w nauce, w mediach, w dyskusjach społecznych, mowa jest o nieuchronności wpływu AI oraz nowych technologii na każdą sferę naszego funkcjonowania.
Jak przekonują naukowcy, analiza emocji będzie potrzebna niemal w każdej dziedzinie. To dzięki niej samochód w porę zaproponuje odpoczynek, medyczne skanery wykryją ból osoby w śpiączce, a komputer będzie mógł dopasować grę do przeżyć użytkownika.
Czy technologia może czuć? A może to emocje napędzają rozwój technologii?
Wyobraźcie sobie świat, w którym sztuczna inteligencja potrafi przewidywać emocje, gry komputerowe budzą prawdziwe uczucia, a naukowcy analizują materię przez pryzmat emocji. Brzmi, jak science fiction?
A jednak to nasza rzeczywistość i właśnie o niej będzie mowa podczas XVIII Festiwalu Nauki Technologia Emocji!
Przed uczestnikami 3 dni pełne emocji, niesamowitych warsztatów i fascynujących pokazów!
Całość rozpocznie się 12 marca od spotkania z Mariuszem Tomaszewskim, ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji, który pokaże, jak AI coraz lepiej rozumie ludzkie emocje i jak zmienia świat, w którym żyjemy.
A to dopiero początek, bo w programie znajdują się takie tematy jak m.in.:
Festiwal to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa i niezapomniane wrażenia! Zapraszamy do udziału w warsztatach, pokazach, symulacjach i wielu innych wydarzeniach, które sprawią, że będzie to czas pełen inspiracji, emocji i nowych odkryć.
XVIII Festiwal Nauki w Pile będzie miał również charakter Drzwi Otwartych. Maturzyści będą więc mieli idealną okazję, by poczuć akademicki klimat, zapoznać się z ofertą dydaktyczną i zobaczyć, jak wygląda nauka w praktyce.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, lecz wymaga wcześniejszej rejestracji online.
Szczegóły TUTAJ.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz