Od 2016 roku patronem klas kształcących w zawodzie „Technik fotografii i multimediów” jest Canon. Firma to światowy lider w dziedzinie konsumenckich i biznesowych rozwiązań w zakresie obrazowania sprzętem fotograficznym, filmowym i drukującym.
- Klasa patronacka Canon na kierunku Technik Fotografii i Multimediów to propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swój talent, by w przyszłości profesjonalnie zajmować się fotografią i obróbką zdjęć. W trakcie nauki na kierunku uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowania planu zdjęciowego, rejestrowania obrazu, obróbki i publikacji obrazu, przygotowania materiałów cyfrowych do wykonywania projektów graficznych czy wykonywania i publikacji projektów multimedialnych. Liczy się dla nas chęć rozwijania pasji – w tym przypadku pasji do fotografii, a w naszych szkołach panuje przyjazna atmosfera, co najlepiej widać na szkolnych korytarzach i plenerach zdjęciowych - mówi Ewa Wawrzyniak, prezes Zarządu TEB Edukacja Sp. z o.o.
Dla wszystkich chętnych TEB Edukacja wraz z partnerem – firmą Canon - przygotowali konkurs TEB Fotopasja. Celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych młodych fotografów i twórców multimedialnych, którzy będą mieli szansę rozwijać swoje umiejętności w prestiżowej klasie patronackiej Canon. Uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje prace przed profesjonalnym jury, które oceni ich kreatywność, technikę oraz innowacyjność.
Aby wziąć w nim udział należy złożyć podanie do TEB Technikum. Do końca lipca konkursowicze muszą wysłać serię zdjęć (od 3 do 5), które wg nich najlepiej oddadzą temat: „Moja pasja”. Konkurs zostanie rozstrzygnięty po rozpoczęciu nauki w TEB Technikum na kierunku Technik Fotografii i Multimediów – klasa patronacka Canon.
Prace można nadsyłać do końca lipca 2025 r. Szczegóły na stronie: www.technikum.pl/konkurs
Do wygrania 5 kompletnych zestawów fotograficznych Canon EOS R100 z obiektywami RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, 5 drukarek cyfrowych Canon Zoemini 2 oraz limitowane bluzy TEB Technikum.
W trakcie 5 lat nauki oprócz podstawy programowej szkoły średniej i przygotowania do matury uczniowie mają szansę rozwijać swoją wiedzę w ramach następujących przedmiotów zawodowych: Teoria obrazu fotograficznego, Urządzenia i sprzęt w fotografii, Cyfrowe technologie multimedialne, Techniki fotograficzne, Cyfrowa obróbka obrazu, Przygotowanie materiałów cyfrowych, Projekty multimedialne, Bezpieczeństwo i higiena pracy, Język angielski zawodowy.
W trakcie nauki uczniów czekają dwa egzaminy zawodowe, po zdaniu których mogą uzyskać tytuł Technika Fotografii i Multimediów. Egzamin jest podzielony na dwie części - praktyczną oraz teoretyczną i przeprowadzane są oddzielnie dla każdej kwalifikacji:
• AUD.02 odbywa się pod koniec 1 półrocza klasy III
• AUD.05 odbywa się pod koniec 2 półrocza klasy IV
Po ukończeniu nauki absolwent jest przygotowana/y, aby rozpocząć pracę lub iść na studia. Po szkole, do wyboru jest wiele kierunków, np. grafika, multimedia, fotografia, reżyseria, realizacja telewizyjna, organizacja filmowa i inne, niekoniecznie związane z dyplomem technika fotografii.
Quo vadis, Szymonie?
na pytanie tytułowe brzmi: Ad quisquilias historiae.
Odpowiedź
14:59, 2025-07-07
Hołowizm
Gigantem moralności jest za to Styrczula, korupcyjny pomiot prezydenta kłamczucha.
mebelki z Forte
14:45, 2025-07-07
Quo vadis, Szymonie?
Promocja gwóźdź do trumny sobie wbiła wchodząc w koalicję z Tuskiem🤣
4,99
12:01, 2025-07-07
Sławomira Król szefową powiatowych ludowców
Promocja poniżej progu wyborczego do sejmu nie wejdzie.
4,99
11:58, 2025-07-07
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz