Zamknij
REKLAMA

Dzieci namalowały wypadki na wsi. Pozazdrościć pomysłowości i... wiedzy!

12.55, 30.03.2022 Anna Furmańczyk, KRUS w Pile Aktualizacja: 12.58, 30.03.2022
Skomentuj
REKLAMA

29 marca br. w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Pile odbyło się posiedzenie komisji konkursowej regionalnego etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy".

Konkurs dedykowany był uczniom szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: z klas 0-3 i 4-8. W tegorocznej edycji wzięło udział 155 dzieci z 10 szkół podstawowych.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych.

Nadesłane prace oceniała komisja w składzie: Grzegorz Płachta - kierownik Placówki Terenowej KRUS w Pile (przewodniczący); Magdalena Zgiep-Porzucek - wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Pile; Emilia Załachowska - radna Rady Powiatu w Pile, członek Zarządu Powiatu w Pile, Agnieszka Norkowska - redaktor naczelna Wasze Media; Dorota Kledzik - starszy inspektor pracy, główny specjalista w oddziale Państwowej Inspekcji Pracy w Pile; Paweł Kądziela - radny Rady Gminy Szydłowo, przewodniczący komisji budżetu i gospodarki; Roman Jasiński - malarz, kierownik praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie, Zbigniew Skorupa - specjalista w wieloosobowym stanowisku pracy ds. prewencji, rehabilitacji i orzecznictwa lekarskiego w Placówce Terenowej KRUS w Pile.

Komisja oceniając prace brała pod uwagę nie tylko ich walory estetycznych, ale także zgodność z tematyką konkursu, trafność przedstawienia oraz oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu tematu konkursu.

Laureatami etapu regionalnego XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy" zostali:

grupa wiekowa klasy 0-3
I miejsce: Krzysztof Tomaszewski, klasa 3 Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie
II miejsce: Gabriel Krela, klasa 3 Szkoły Podstawowej im. prof. Alfreda Sofki w Białej
III miejsce: Krzysztof Ciepłuch, klasa 0 Szkoły Podstawowej im. Wacława Popiela w Mościskach

Wyróżnienia:
Hanna Błaszczyk z klasy 0 Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie
Zuzanna Dróbka z klasy 3 Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie
Roksana Wolna z klasy 2 Szkoły Podstawowej w Krzyżu Wielkopolskim

grupa wiekowa klasy 4-8


I miejsce: Lena Krzemińska, klasa 7 Szkoły Podstawowej im. kmdr Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim
II miejsce: Nikodem Gruntkowski, klasa 4 Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kaczorach
III miejsce: Maciej Kaleta, klasa 7 Zespołu Szkól im. Janusza Korczaka w Szydłowie

Wyróżnienia:
Ewa Kastner z klasy 7 Szkoły Podstawowej im. kmdr Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim
Martyna Kania z klasy 7 Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej w Skrzatuszu
Paweł Ksobiech z klasy 4 Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kaczorach

Uroczysta gala - relacjonowana przez lokalne media - na której zostaną wręczone cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy okolicznościowe, odbędzie się w maju w Młodzieżowym Domu Kultury "Iskra" w Pile.

Patronat honorowy nad regionalnym etapem konkursu już po raz drugi z rzędu objął starosta pilski Eligiusz Komarowski.

(Anna Furmańczyk, KRUS w Pile)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%