Zamknij
REKLAMA

Polski Ład: miliony dla samorządów na lokalne inwestycj

11:35, 21.07.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

W Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile odbyło się spotkanie samorządowców z północno-zachodniej Wielkopolski z wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim oraz Katarzyną Dworską, dyrektorem Rozwoju Regionu Banku Gospodarstwa Krajowego w Wielkopolsce, i Jędrzejem Krauze, doradcą BGK. Spotkanie poświęcone było lokalnym inwestycjom z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, którego BGK jest operatorem.

- Rozmawialiśmy o jego założeniach i zasadach finansowania projektów, które przyczynią się do rozwoju gmin, powiatów i miast i wzrostu komfortu życia mieszkańców.  Powiat Pilski również zamierza skorzystać z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, aplikując m.in. o miliony złotych na modernizację blisko 60 km dróg w gminach powiatu - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wsparcie może być ogromne. Samorządy mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji nawet do 95 procent ich wartości. Wszystko zależy od obszaru priorytetowego inwestycji, które zaszeregowano w 4 grupach, ale i tak najniższe dofinansowanie, które można pozyskać to 80 procent wartości inwestycji.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez samorządy, to wielka szansa na lokalne inwestycje, w wielu dziedzinach życia, m.in. w modernizację infrastruktury drogowej, w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, w gospodarowanie odpadami, w modernizację źródeł ciepła.

Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków już się zaczęła i potrwa do 30 lipca br. Każda jednostka samorządu terytorialnego, czy związek JST może zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: 1 wniosek bez kwotowego ograniczenia, 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł oraz 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ww

4 2

jak będziecie popierać PiS i trzymać rączki na kołdrze to PiSda !🤣
17:08, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%