- Mamy szansę, żeby stworzyć wspaniały ośrodek z dobrą infrastrukturą, której wiele tego typu placówek w Polsce nie ma. Jest to też ważne również dla lokalnej społeczności, która tutaj znajduje miejsce pracy. Docelowo w obu lokalizacjach będziemy mogli przyjąć ok. 120-130 wychowanków - mówił Sebastian Dec, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy.
Jak podkreślił, budynek w Kijaszkowie jest w dobrym stanie, a dostosowanie go na potrzeby placówki to koszt ok. 300 tysięcy złotych. Dodatkowa lokalizacja dla MOW w Łobżenicy nie oznacza zwiększenia liczby etatów administracyjnych; zwiększeniu natomiast uległaby liczba personelu pedagogicznego, adekwatnie do ilości wychowanków.
- W poprzednich latach MOW nie był powodem do dumy, stąd dziś przed nami konieczność ucieczki do przodu, w kierunku rozwoju tej placówki. Konsultowaliśmy się też w tej sprawie z Głównym Wizytatorem Wydziału do spraw Nadzoru nad Zakładami dla Nieletnich Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji w Ministerstwie Sprawiedliwości i dziś mamy prawo i odwagę, żeby takie zmiany zaproponować - dodaje starosta pilski Rafał Zdzierela.
Zmiana ta ma charakter formalno-prawny, porządkujący strukturę organizacyjną placówki. Jest też efektem racjonalizacji wykorzystania bazy lokalowej, zwiększenia możliwości funkcjonalnych placówki oraz poprawienia warunków lokalowych dla wychowanków.
Uchwała została przyjęta 21 głosami za. Inicjuje ona całą procedurę określoną przepisami Prawa oświatowego, które mówią m.in. o tym, że najpóźniej na 6 miesięcy przed przewidzianym terminem przekształcenia (31 sierpnia 2025 rok), mają być powiadomieni rodzice (opiekunowie prawni), związki zawodowe i kurator oświaty, który musi jeszcze wydać pozytywną opinię w tej sprawie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz