- Dzięki odpowiedzialnej i rozsądnej polityce finansowej Zarządu Powiatu oraz odważnym i prorozwojowym decyzjom Rady Powiatu, udało nam się wygospodarować znaczące środki. Mówię tu o 2,5 miliona złotych pochodzących w całości z budżetu powiatu, które jeszcze w tym roku przeznaczymy na gruntowną modernizację dróg powiatowych. To nie tylko informacja o kolejnych inwestycjach, ale przede wszystkim dowód na to, że konsekwentnie realizujemy nasze obietnice i stawiamy na rozwój oraz bezpieczeństwo mieszkanek i mieszkańców naszego powiatu - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej starosta Rafał Zdzierela.
Nowe nawierzchnie powstaną na blisko 8 kilometrach dróg w 6 gminach. Oznacza to nie tylko mniejsze dziury, to przede wszystkim płynniejszy ruch, krótszy czas dojazdu do pracy, szkoły czy lekarza, a co najważniejsze - znaczne zmniejszenie ryzyka wypadków. Jest to inwestycja w komfort codziennego życia i w bezpieczeństwo każdego z nas. Chciałbym podkreślić, że to działanie obejmie zarówno drogi o strategicznym znaczeniu komunikacyjnym, jak i te, na których obecnie stan nawierzchni jest najbardziej zdegradowany - dodał starosta.
Remontom zostanie poddanych 10 odcinków dróg w 6 gminach:
Klęśnik - granica powiatu - 1200 m (gmina Szydłowo)
Róża Wielka - granica powiatu - 600 m (gmina Szydłowo)
Zelgniewo-Brodna - 700 m (gmina Kaczory)
miejscowość Stare - 1500 m (gmina Wysoka)
Jeziorki Kosztowskie - Nieżychowo - 700 m (gmina Wysoka)
Klawek - Polinowo - 500 m (gmina Wyrzysk)
Kosztowo - Rzęszkowo - 400 m (gmina Wyrzysk)
Dębówko Nowe - Dębówko Stare - 700 m (gmina Białośliwie)
Liszkowo - Radzicz - 960 m (gmina Łobżenica)
Witrogoszcz - Luchowo – 700 m (gmina Łobżenica)
- Modernizacja tych dróg będzie polegać na wykonaniu nakładek bitumicznych na całej szerokości istniejącej jezdni - poinformował wicestarosta Stefan Kowal. - Roboty obejmą wykonanie nowych warstw ścieralnych nawierzchni wraz z wykonaniem korekty poboczy. Prace wykonane zostaną na odcinkach dróg o wysokim znaczeniu w układzie komunikacyjnym, a także, na których występuje obecnie największa degradacja nawierzchni. Zadanie to ma na celu poprawę stanu technicznego dróg a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa ich użytkowania oraz zwiększenie komfortu podróżnych.
- Obecny stan wielu dróg to prawdziwa udręka - ocenił Maciek Kazek, członek zarządu powiatu, mieszkaniec gminy Łobżenica. - Dzieci jeżdżą do szkoły, my do pracy, do lekarza. Dziury, nierówności to codzienność, która zmusza kierowców do ciągłego uważania na drodze, a samochody po prostu się niszczą. Dlatego tak bardzo cieszy informacja o nowych nawierzchniach. Nie będzie to prowizorka, ale solidna robota, która będzie służyć lata.
Dodajmy, że w tym roku poddano już remontom 2,6 km dróg powiatowych. W sumie ten rok zamknie się blisko 11 kilometrami zmodernizowanych dróg.
pracy brak14:43, 25.06.2025
ponoć Eli to teraz dziennikarz śledczy😮🙄🤣🤣🤣💩 I to u cerana😐
Boo15:03, 25.06.2025
a co z droga Kotun <> Dolaszewo, drogi sa za waskie, dwa male auta ledwo sie mieszcza przy mijaniu i trzeba uciekac na strome pobocze co jest mega ryzykowne.
❤️16:14, 25.06.2025
to dzienki PIS
Powiat wyremontuje kolejne drogi. Za własne pieniądze
to dzienki PIS
❤️
16:14, 2025-06-25
Powiat wyremontuje kolejne drogi. Za własne pieniądze
a co z droga Kotun <> Dolaszewo, drogi sa za waskie, dwa male auta ledwo sie mieszcza przy mijaniu i trzeba uciekac na strome pobocze co jest mega ryzykowne.
Boo
15:03, 2025-06-25
Powiat wyremontuje kolejne drogi. Za własne pieniądze
ponoć Eli to teraz dziennikarz śledczy😮🙄🤣🤣🤣💩 I to u cerana😐
pracy brak
14:43, 2025-06-25
Zaprogramowana kiepska jakość, czyli o tym, jak powoli
Ciekawe, jak się mają meble firmy Forte z korupcyjnej działalności Antoniego? Może już je zżarły korniki albo rozsypały się samoistnie? Antoni z Kwaśniewskim trudnili się programowaniem kiepskiej jakości społeczeństwa niby obywatelskiego, bez lustracji i dekomunizacji.
fotel forte
14:08, 2025-06-25
0 0
Super😘