W Ujściu odbyła się impreza pod nazwą "Szanty na Bindudze - Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki". Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji ściągnęło na nadnotecką przystań tłumy mieszkańców z całej gminy i nie tylko.
Imprezę rozpoczęły występy przedszkolaków z Ujścia. Na scenie pojawili się również uczniowie ze szkół z terenu gminy Ujście. Z prawie godzinnym koncertem zaprezentował się złożony z utalentowanej, ujskiej młodzieży zespół rockowy K2 prowadzony przez Piotra Pawlaka z Ujskiego Domu Kultury. W szantowym (choć nie tylko) repertuarze zaprezentowała się wokalistka Martyna Michalak.
Około godziny 20:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - zespół Mietek Folk, który zabrał publiczność w prawdziwą podróż po morzach i oceanach. Imprezę zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził DJ Patrol.
Na pikniku nie zabrakło dodatkowych atrakcji w postaci konkurencji sportowych przygotowanych przez nauczycieli ujskiej podstawówki. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy w wykonaniu pracownic Ujskiego Domu Kultury oraz "kącik malucha". Do późnych godzin wieczornych oblegany był dmuchany zamek, który, podobnie jak wata cukrowa serwowana przez panie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej, w tym dniu był dla wszystkich dzieci darmowy. Wyjątkową atrakcją okazała się zabawa w pianie przygotowana przez ujskich strażaków. Specjalne konkursy z nagrodami czekały również na stoisku PRGOK.
Podczas pikniku wolontariuszki zbierały pieniądze na rzecz ratowania zdrowia mieszkanki gminy Ujście - Ewy Getki. Warto wspomnieć, że każdy, kto wrzucił datek do puszki, otrzymał serduszko z napisem "Dar serca dla Ewy". 500 serduszek rozeszło się w oka mgnieniu. Sama pani Ewa również pojawiła się na pikniku. Podziękowała organizatorom zbiórki i uczestnikom pikniku za wsparcie. Warto wspomnieć, że każda złotówka wydana w tym dniu na potrawy przygotowane przez Krzysztofa Skrobka oraz panie z Koła Gospodyń w Ujściu trafiła do puszki Fundacji „Złotowianka” z przeznaczeniem na ratowanie zdrowia pani Ewy. Udało się zebrać 8171,06 zł oraz 20,02 euro.
Imprezę zorganizowali: Ujski Dom Kultury, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Ujskiej i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujściu.
Organizację pikniku wsparli: władze Gminy Ujście, LGD Krajna nad Notecią, WPS Consolis, ujskie koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ujściu, PiArt Patryk Piotrowski, Krzysztof Skrobek, Małgorzata Cichostępska, Piotr Repczyński, Janusz Chamarczuk, Mariusz Podgórski, Rafał Sieroń, Marcin Bienias, panie z komitetu rodzicielskiego Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej, Koło Gospodyń w Ujściu i ujscy strażacy.
gość na imprezie18:56, 31.05.2017
szacun dla organizatorów
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rozmawiali o przebudowie Andersa. Wybrano wariant
Proszę o informację kiedy państwo planujecie zrobić chodnik i drogę rowerową na ulicy kamiennej do miejscowości Zawada? Wieczorami młodzież wraca ze szkoły ulicą do domu, tragednia to kwestia czasu!
Zatroskany Pilanin
23:00, 2026-06-23
Rozmawiali o przebudowie Andersa. Wybrano wariant
Przy ulicy Andersa, Adam zgubił papersa. Ewa zrobiła mu pieluchę z drzewa. Ich matka znalazła starego dziadka. A ojciec wciąż na "bani" bananem naprawił telewizor cioci Frani. 🙃🙃🙃🙃🤣🤣🤣😂😂😂😋😋😋😋😋😋.
TomRajder
18:42, 2026-06-23
Marszałek Woźniak: Blues Express to ikona Wielkopolski!
się w cyrku nie śmieje 🙂
pato prawica
16:47, 2026-06-23
Koszmar w mieszkaniu w Pile! 60 kotów w smrodzie
Dyrektor pilskiego schroniska wypowiedziała się, że tylko kilka kotów było w złym stanie, pozostałe były zadbane i wykastrowane. Szkoda, że fundacja wcześniej nie pomyślała o tym, aby pomoc tej kobiecie :(
Inga
13:50, 2026-06-23