Zamknij
REKLAMA

Gmina Szydłowo dotuje gromadzenie "deszczówki"

11.09, 30.08.2022 UG Szydłowo
Skomentuj fot. OSP Szydłowo
REKLAMA

Wsparcie w zakresie gromadzenia wody deszczowej to kolejny program pomocowy, jaki gmina Szydłowo oferujemy swoim mieszkańcom.

O tym, że woda jest cenna - nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego, aby utrzymać jej zasoby w gruncie, zwiększyć naturalną retencję, a także zmniejszyć pobór wody pitnej, która wykorzystywana bywa do celów gospodarczych, samorząd zachęca mieszkańców do proekologicznych działań.

W sierpniu br. wójt Szydłowa Tobiasz Wiesiołek podpisał kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji polegającej na budowie urządzeń służących do zatrzymywania i wykorzystania wód opadowych.

Nabór wniosków o dofinansowanie do gromadzenia "deszczówki" był prowadzony do 30 lipca br. Właściciele nieruchomości położonych na terenie gminy Szydłowo mogli ubiegać się o wsparcie finansowe w wysokości 50 procent kosztów kwalifikowanych zadania, ale nie więcej niż:

a) zbiornik naziemny - 1000 zł
b) zbiornik podziemny o pojemności do 5 m3 - 1800 zł
c) zbiornik podziemny o pojemności od 5 m3 do 10 m3 - 2500 zł
d) zbiornik podziemny o pojemności powyżej 10 m3 - 3000 zł
e) system bioretencji - drenaż zbierający wody opadowe i roztopowe (z wyłączeniem odwodnienia dróg i parkingów) lub nawadnianie terenów zielonych, zadrzewionych i ogrodów - 4000 zł.

W budżecie gminy zabezpieczono na ten cel 20 tysięcy złotych.

Do urzędu wpłynęło 13 wniosków o dofinansowanie, z czego 11 wniosków zostało poddanych ocenie, natomiast 2 trafiły na listę rezerwową. Jeżeli po rozliczeniu dotacji zostanie zwolniona część środków, umożliwiająca zakwalifikowanie kolejnych wniosków z listy rezerwowej, wnioski te zostaną poddane ocenie.

Zgodnie z zapisami uchwały, w miejscu realizacji zadania mogą zostać przeprowadzone oględziny zarówno na etapie rozliczenia dotacji, jak i w okresie trwałości zadania przez okres 5 lat od dnia otrzymania dotacji.

(UG Szydłowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%