Zamknij
REKLAMA

Co dalej z Agencją Pocztową w Miasteczku Krajeńskim. Są nowe ustalenia

13:31, 02.03.2022 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Jak pisaliśmy kilka godzin temu, od 1 marca mieszkańcy Miasteczka Krajeńskiego mieli już nie mieć w swojej miejscowości punktu Poczty Polskiej.

Agencja pocztowa w Miasteczku Krajeńskim działała dziewięć lat. Jej losy zaczęły ważyć się w tym roku, kiedy prowadzącej jej osobie Poczta Polska zaproponowała środki finansowe mniejsze o około 10 procent od dotychczasowych.

Od strony agenta pocztowego wymogiem do uruchomienia agencji jest m.in. zarejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej oraz dysponowanie na ten cel lokalem. Tak też odbyło się to w Miasteczku Krajeńskim. I działało prawie dekadę.  

Obecne zmniejszenie przez Pocztę Polską stałej kwoty miesięcznego wynagrodzenia dla agenta sprawiło, że prowadzenie punktu - po odjęciu kosztów działalności gospodarczej i innych kosztów stałych oraz odprowadzeniu podatków - straciło ekonomiczny sens.

Od kilku dni w okienku Agencji Pocztowej wisiała kartka, że od 1 marca 2022 roku punkt będzie nieczynny. Kilka godzin po naszej dzisiejszej publikacji sytuacja uległa zmianie. Na szczęście na lepsze, co jest efektem interwencji wójta Miasteczka Krajeńskiego Krzysztofa Jacka Oświecimskiego.

Na razie wiadomo, że agencja będzie działa jeszcze dwa miesiące.

- Poczta Polska zobowiązana jest do uruchomienia w każdej gminie co najmniej jednej stałej placówki pocztowej. Będę pilnował, by w naszej gminie to zobowiązanie było aktualne - zapowiada wójt Oświecimski.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

witcherwitcher

6 0

czy to nie PiS postawił na wysokim stanowisku Poczty Polskiej faceta przyłapanego jak publicznie walił konia w parku ?🤣 14:12, 02.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JokerJoker

2 0

A to ci sadysta. Jak można znęcać się nad zwierzętami i to w parku. 17:30, 03.03.2022


REKLAMA
0%